• 2014-07-03

Najnowsza kolekcja foteli Nizio Interior

Najnowsza kolekcja foteli Nizio Interior to unikatowe połączenie faktur i struktur. Fotele o bokach wykonanych ze szkła i poddanego renowacji drewna to propozycja dla miłośników oryginalnego designu łączącego klasyczną elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami formalnymi.

Fotel z kolekcji Nizio Interior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotel z kolekcji Nizio Interior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nizio Interior przywraca świetność meblom sprzed lat nadając im nowe kształty i funkcje. Konserwacja drewnianych elementów i siedzisk teatralnych foteli, a także dobór nowych tkanin obiciowych z najwyższej jakości materiałów sprawiły, że meble zyskały nowe życie zachowując oryginalne kształty i zamkniętą w nich historię. Dzięki zabiegom meblarskiego recyklingu Nizio Interior tworzy ponadczasowe przedmioty, których styl i funkcjonalność sprawdzają się w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach.

Kolekcja marki Nizio Interior wzbogaciła się o modele mebli stanowiące wariację na temat teatralnych foteli. Obok stosowanego w tego typu projektach drewna, zastosowano tu różnobarwne materiały tapicerskie, a także naturalną skórę, wzorzyste ekologiczne tkaniny, wełnę i welur oraz hartowane szkło… Sztandarowy mebel z kolekcji Nizio Interior został zredefiniowany poprzez użycie tego nietypowego materiału konstrukcyjnego. To właśnie ze szkła wykonano boki fotela, które nadają meblowi zaskakującą formę oraz potęgują efekt lekkości konstrukcji. Gładka powierzchnia przezroczystych boków, oparcie z olejowanego drewna i srebrzystoszara tkanina obiciowa sprawiają, że wyjątkowa jest zarówno forma, jak i komfort użytkowania.

Miłośnikom stylu retro spodoba się klasyczny teatralny fotel, w którym zastosowano obicie z ekologicznego materiału w kolorową kratę. Wyjątkowo odporna na ścieranie tkanina i odnowione, olejowane drewno nadają meblowi trwałość i oryginalny wygląd.

Fotele wchodzące w skład najnowszej kolekcji Nizio Interior wykonane są także m.in. z bejcowanego na biało drewna, tapicerowane skórą w kolorze alpejskiej bieli lub ekologiczną tkaniną o miętowej barwie. Klasyczną linię kolekcji dopełniają fotele z drewna wenge tapicerowane ciemnoczerwonym welurem lub naturalną skórą o czarnej barwie.

Drewno stanowiące podstawę konstrukcji foteli poddane zostało zabiegom olejowania, lakierowani i bejcowania, dzięki czemu zyskało świeży wygląd, wyraziste kolory i będzie starzało się w naturalny, szlachetny sposób. Wszystkie fotele posiadają składane siedziska i system przytrzymujący je w pozycji otwartej, a także żeliwne płozy, które stabilizują konstrukcję. Na specjalne zamówienie klienta fotele mogą być wykonane w dowolnej kombinacji materiałowej – marka oferuje różnorodne wykończenia drewna oraz tkaniny i skóry o fakturach, odpornych na wycieranie i zniszczenia.

Fotele Nizio Interior
Dostępne w Galerii Nizio Interior, ul. Inżynierska 3
Warszawa

1 komentarz do artykułu “Najnowsza kolekcja foteli Nizio Interior”

  1. Bardzo dobry pomysł na meble, mniej udany artykuł, który w całości spełnia wymogi tekstu z folderu firmy. Nawet handlowe namiary prodaliście dla wygody mniej kumatych konsumentów. Dlaczego?

Dodaj komentarz