• 2014-07-03

Finger Mouth | Grupa Tricklock Company w Teatrze Barakah

27 lipca o godzinie 19.00 w Teatrze Barakah wystawiony zostanie gościnny spektakl Finger Mouth w reżyserii Alexa Knighta.

„Finger Mouth", fot. Natasha Ribeiro (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Finger Mouth", fot. Natasha Ribeiro (źródło: materiały prasowe organizatora)

To komedia o nieśmiesznych sprawach. Przedstawienie opracowane przez Tricklock Company z Albuquerque (Nowy Meksyk, USA).

Finger Mouth – to mroczna i jednocześnie zabawna opowieść o podróży młodej dziewczyny przez czy-to-prawda świat możliwej choroby umysłowej. Oparta na prawdziwych wydarzeniach z przełomu XIX i XX wieku opowieść podejmuje temat młodej dziewczyny próbującej uciec od dziecięcych traum.

Ucieczka ta wiedzie ją prosto w czeluście dziwnego, jakby zawieszonego poza czasem szpitala, w którym lekarze bez kłopotu stawiają diagnozę: histeria. Diagnozę tę usłyszały w owym czasie tysiące kobiet mimo zasadniczo różnych objawów. Komedia Finger Mouth, czerpiąca zarówno z charakterystycznego dla Tricklock Company fizycznego stylu gry jak i z techniki teatru cieni, chociaż bawi – wcale nie opowiada o śmiesznych sprawach…

Tricklock Company – to zespół działający od 1993 roku, wyrosły z fascynacji założyciela zespołu Joego Perracchio pracą polskiego Teatru Gardzienice. Grupa skupia się przede wszystkim na pracy zespołowej, kładąc nacisk na przedsięwzięcia teatralne o charakterze działań fizycznych.

Spektakl Finger Mouth
Reż. Alex Knight
27 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Barakah
Kraków

Dodaj komentarz