Łukasz Orbitowski w krakowskiej Bombie

Korporacja Ha!art zaprasza 3 lipca do Klubu Bomba w Krakowie na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Rozmowę wokół książki Horror show poprowadzi Jan Bińczycki.

Łukasz Orbitowski „Horror show” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Łukasz Orbitowski „Horror show” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Orbitowski odczarował Kraków z deszczu na Brackiej, złotych nut spadających na Rynek, kawiarenek, słodkiego do obrzydliwości klimaciku i wszelkiej cepelii. Rozwalił dekoracje, które przysłaniają rzeczywistość i krępują wyobraźnię. To paradoks, że Krowodrza, Prądnik Biały, legendarna giełda na Balickiej doczekały się najbardziej realistycznego (i w gruncie rzeczy jedynego) portretu w fantastycznym kostiumie.

Jan Bińczycki

Łukasz Orbitowski (ur. 1977) – pisarz, publicysta. Autor między innymi powieści Horror show (2006), Tracę ciepło (2007) i Szczęśliwa ziemia (2013). Nominowany do nagrody Nike i Paszportów Polityki, laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012. Publikował wszędzie. Poza beletrystyką pisze felietony dla Gazety Wyborczej i Nowej Fantastyki. Mieszka w Kopenhadze. Jeździ po świecie, podnosi ciężary. Przez przyjaciół czule zwany Potworem.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
3 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Klub Bomba, pl. Szczepański 2/1, Kraków

Dodaj komentarz