Damian Kwiatek Kwiatkowski – Efronteria w Kaliszu

Od 9 lipca w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu będzie można oglądać wystawę prac Damiana Kwiatka Kwiatkowskiego pt. Efronteria.

Autor pracy: Damian Kwiatek Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Damian Kwiatek Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kfiatek – Damian Kwiatkowski – urodzony w 1991 roku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Kaliszu (2011) i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku obronił pracę licencjacką w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek.

Uprawia fotografię i malarstwo. Głównym medium które wykorzystuje jest szablon (stencil). W ręcznie wycinanych, wielowarstwowo nakładanych matrycach, zapisuje fascynację fotograficznym realizmem i graficznymi efektami szukając własnego miejsca w świecie street artu. Bierze aktywny udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, prowadzi również warsztaty plastyczne. Zrealizował własne projekty na wielu festiwalach sztuki ulicznej. Prace publikowane w Graffiti w Polsce 1940-2010, red. Tomasz Sikorski i Marcin Rutkiewicz (Warszawa: Carta Blanca, 2011); Polski Street Art, red. Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz (Warszawa: Carta Blanca, 2012).

Autor pracy: Damian Kwiatek Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Damian Kwiatek Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warto się przyjrzeć… Obserwując od samego początku jego działania mam wrażenie, że to dopiero początek, a już potrafi zaskoczyć (zachwycić czy też zauroczyć). Spostrzegawczość oraz wyczucie formy – tak bliskie doskonałości, rzeczywiste niemalże. Myślę, że jest wart tej chwili, żeby nad nim się pochylić i podpatrzeć te warstwy nakładane, ale to nie wszystko! Kiedy wnikniemy w tę strukturę, może ona zmylić. Będzie nam się zdawało, że złapaliśmy pewien trop i wiemy jaki będzie następny krok tegoż obiecującego operatora noża. Lecz wówczas, w najbardziej nieoczekiwanym momencie, artysta przeskoczy na innego kfiatka…tj. kwiatka.

Giper, 15 czerwca 2014 r., Kalisz

W trakcie wystawy, w dniach 5 – 6 sierpnia, artysta poprowadzi otwarte warsztaty dla zainteresowanych street artem.

Damian Kwiatek Kwiatkowski, Efronteria
Wernisaż: 9 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 4 września 2014 roku
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Dodaj komentarz