• 2014-07-01

Miasto movie latem

Od czerwca do sierpnia lubelskie Warsztaty Kultury zmieniają nieco formułę cyklu Miasto Movie i przygotowują serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych.

„W rozkwicie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W rozkwicie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmy jak zwykle prezentowane będą w środy i zgodnie z ideą kina letniego organizatorzy zaprezentują bardzo różnorodne propozycje. Podczas podróży filmowej widzowie odwiedzą wielkie metropolie, ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokazane zostaną obrazy oparte na faktach, ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębiona zostanie specyfika kina kryminalnego i science fiction, widzowie zanurzą się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmieją się na komediach i przestraszą na horrorach. Poznają historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto Movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Organizatorzy będą zatem starać się uchwycić oba oblicza X muzy.

Program na lipiec:

  • 2 lipca, godz. 21.30 – Kansas city, reż. Robert Altman, czas 116’, 1996 r.
  • 9 lipca, godz. 22.00 – W rozkwicie, reż. Nana Ekvtimishvili, Simon Gross, czas 102’, 2013 r. – pokaz w ramach festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia Art’n’Music Festival
  • 16 lipca, godz. 21.30 – Lektor, reż. Stephen Daldry, czas 124’, 2008 r.
  • 23 lipca, godz. 21.30 – Moon, reż. Duncan Jones, czas 97’, 2009 r.
  • 30 lipca, godz. 21.30 – Hana-bi, reż. Takeshi Kitano, czas 103’, 1997 r.

Przed każdym pokazem, o godz. 21.00 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.

Przygotowanie cyklu: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała
Produkcja cyklu – Warsztaty Kultury w Lublinie

Miasto movie latem
Zawsze w środę, godz. 21.30; o godz. 21.00 seanse dla najmłodszych
Plac przed Teatrem Andersena, ul. Dominikańska 1
Lublin

Dodaj komentarz