• 2014-06-30

Absolwenci WSFiGP wyróżnieni na wystawie

Od 3 lipca w Galerii Limited Edition w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac dyplomowych absolwentów Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej.

Fot. Rafał Kostecki, „Alegoria tańca” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Rafał Kostecki, „Alegoria tańca” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć z lat 2004-2014, wyselekcjonowanych przez wybitnych polskich fotografów. Prace dyplomowe oceniane były przez dr hab. prof. Mariana Schmidta, prof. Wojciecha Prażmowskiego oraz dr hab. Witolda Krassowskiego.

Swoje fotografie przedstawi nagrodzona w tegorocznej edycji Grand Press Photo Simona Supino, finalistka I edycji Projekt Przetwórnia Dorota Dawidowicz, Izabela Rajca-Pisz, Rafał Kostecki, Arthur Schmidt, Franciszek Szumiński, Marta Kiela-Czarnik, Maciej Szal oraz Karolina Ostrowska.

Choć prezentowane fotografie tworzą heterogeniczny zbiór, to jednak wszystkie zdają się koncentrować na człowieku, obserwowanemu z przeróżnych perspektyw. Owa wyraźna antropocentryczna postawa realizowana jest za pomocą wielu środków fotograficznej ekspresji. W efekcie, zestaw zdjęć prezentowanych na wystawie eksploruje różnorodne techniki, konwencje i metody. Tego typu wielogłos uzmysławia szerokie perspektywy dydaktyczne Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej, w której studenci uczą się portretu, fotografii ulicznej czy inscenizowanej, dokumentu i reportażu; zgłębiają tajniki współczesnych i dawnych procesów, przełamując granice abstrakcji i figuracji.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej istnieje od listopada 2000 roku. Zapewnia uczniom możliwie jak najlepsze warunki do rozwoju umiejętności i warsztatu zawodowego. Grono wykładowców, stanowią wybitni polscy artyści fotograficy i graficy – profesorowie uczelni oraz zawodowi praktycy z różnych dziedzin. Aktualnie stale współpracuje ze szkołą ponad dwudziestu wykładowców. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej dodatkowo angażuje fotografów z całej Polski, nieraz z zagranicy, na krótkie warsztaty oraz autorskie spotkania ze studentami.

Wystawa prac dyplomowych absolwentów WSFiGP
Wernisaż: 3 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 31 lipca 2014 roku
Galeria Limited Edition
ul. Rozbrat 44a
Warszawa

Dodaj komentarz