• 2014-06-28

Pieśni ze Wschodu | Koncert w klasycznym stylu

29 czerwca w Rzeszowie w ramach rzeszowskiego festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury odbędzie się koncert Pieśni ze Wschodu. 

„Pieśni ze Wschodu", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pieśni ze Wschodu", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w nim organizatorzy zaprosili młodych artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego, którzy zaprezentują pieśni narodowe wyrastające z kultur państw Europy wschodniej i południowo-wschodniej.

Na program wyjątkowego koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na rzeszowskim Rynku składają się m.in. chwytające za serce pieśni ukraińskie, które wykona Oksana Mucha  solistka Filharmonii Lwowskiej oraz pieśni z południa Karpat, które na fletni pana, a także na charakterystycznych instrumentach mołdawskich wyśpiewa Myron Bloszczyszczak.

Nie zabraknie także utworów białoruskich, które przybliży słuchaczom sopranistka Ksenia Szawszyszwili oraz ormiańskich w wykonaniu goszczącej już wcześniej na Podkarpaciu Nairy Aivazian.

Elementy muzyki gruzińskiej zaprezentuje w Rzeszowie multiinstrumentalista i śpiewak pochodzący z Tbilisi  Gija Beżuaszwili, zaś pieśni azerbejdżańskie Edyta Kusior, która swoim występem w ambasadzie Azerbejdżanu zdobyła serca rodowitej publiczności azerskiej.

Koncert uświetnią dodatkowo filmy i multimedia z krajów pochodzenia artystów, które wprowadzać będą publiczność w klimat wykonywanych utworów.

Pieśni ze Wschodu
29 czerwca 2014 roku
Rzeszów

Dodaj komentarz