• 2014-06-28

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival | 26 zespołów z całego świata

Od 8 do 13 lipca w Lublinie odbywać się będzie festiwal Inne Brzmienia Art’n’Music, realizowany jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury.

Lao Che, fot. Radek Polak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lao Che, fot. Radek Polak (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku usłyszymy 26 zespołów z całego świata, wśród nich: Goldfrapp, Asian Dub Foundation, The Tiger Lillies i Yat-Kha.

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival zyskał nie tylko wyrazisty styl, ale także liczne grono wiernej publiczności oraz renomę na krajowym rynku muzycznym. Jest dziś zdecydowanie jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez w południowo-wschodniej Polsce.

Organizatorzy prezentują najbardziej wartościowe zjawiska z pogranicza różnych gatunków, stawiają na oryginalność, wysoką jakość artystyczną oraz niezapomniane przeżycia estetyczne. Tegoroczna edycja jest realizowana jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze środowiskami twórczymi i samorządami trzech miast wschodniej Polski.

Na festiwal składa się 10 modułów, tworzących spójny lecz bardzo różnorodny program: Orient Station to projekt przybliżający nieznanych szerzej artystów zza naszej wschodniej granicy. Do miłośników kina skierowany jest cykl pokazów plenerowych Move East Movie, prezentujący dzieła filmowe wybranych krajów Europy Wschodniej. Premierowa edycja będzie poświęcona kinematografii gruzińskiej.

W programie nie zabraknie sztuk wizualnych. Odbędzie się wystawa fotografii ulicznej Eastreet vol.2 oraz Ormiańska Arka ukazująca panoramę współczesnej sztuki ormiańskiej. Podczas festiwalu zostanie również zainaugurowany projekt międzynarodowych rezydencji Laboratorium Sztuki Społecznej.

Przed nami liczne spotkania i debaty z pisarzami, artystami i intelektualistami z krajów Europy Wschodniej – przede wszystkim z Ukrainy – pod hasłem Wschodni Express. W trakcie festiwalu będzie także funkcjonowała kluboksięgarnia i czytelnia wydawnictw z krajów PW, Rosji i Polski poświęconych kulturze i sztuce współczesnej.

Najmłodsi zaś mogą uczestniczyć, w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach, a wszystkich, bez względu na wiek zapraszamy na Opowieści Wschodniej Treści, czyli inscenizowane baśnie, legendy i podania pochodzące z Krajów Partnerstwa Wschodniego.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival
Od 8 do 13 lipca 2014 roku
Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz