Michał Smandek na granicy zmęczenia

Od 5 lipca w tarnowskim BWA będzie można oglądać wystawę prac Michała Smandka pt. Zanikająca umiejętność odpoczynku.

Michał Smandek, „Unnatural 2” , 2012, Salt Lake Tuz, Turcja, fot. M. Smandek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Smandek, „Unnatural 2”, 2012, Salt Lake Tuz, Turcja, fot. M. Smandek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa będzie pierwszą indywidualną prezentacją prac artysty w BWA w Tarnowie (jako członek grupy Ośmiornica brał udział w cyklu Alfabet polski, 2009). W pokazywanych na wystawie pracach artysta przyrównuje ich właściwości fizyczne i stałe napięcie między ich elementami do zmęczenia człowieka i braku umiejętności odpoczynku. W każdej z prac pokazuje stan, który trudno określić z punktu obserwatora, czy jest intensywną pracą czy odpoczynkiem; męczącą czynnością czy bezczynnością; napięciem czy stanem rozluźnienia.

Michał Smandek, „Napinacz”, wystawa „Zanikająca umiejętność odpoczynku”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Smandek, „Napinacz”, wystawa „Zanikająca umiejętność odpoczynku”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Smandek – (ur. 1981) ukończył z wyróżnieniem Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim, dyplom z Rzeźby (2007). Zajmuje się rzeźbą i instalacją. Uważa, że każda materia i każda przestrzeń nadaje się do rzeźby, ale wszystko zależy od metody kreacji, idei i formy jaką wybieramy. W czasie swych podróży poszukuje miejsc niedostępnych, które stają się tłem dla działań land-artowych. Inicjuje przeobrażenia materii wykorzystując właściwości fizyczne i chemiczne stosowanych materiałów. Mieszka i pracuje w Katowicach.

Warsztaty z Artystą Zmęczone wydechy, w ramach cyklu Abecadło sztuki: 5 lipca 2014 roku, godz. 11.00. Dla dzieci 5-9 lat. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: gorowska@bwa.tarnow.pl.

Michał Smandek, Zanikająca umiejętność odpoczynku
Wernisaż: 5 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 24 sierpnia 2014 roku
BWA w Tarnowie

Dodaj komentarz