• 2014-06-27

Teatr Arka we Wrocławiu: Dni Teatru

Od 27 do 30 czerwca odbędą się uroczyste obchody Dni Teatru Arka we Wrocławiu, będące podsumowaniem wieloletniej działalności tego miejsca.

Dni Teatru Arka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dni Teatru Arka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dni Teatru Arka stanowią okazję do podsumowania zarówno mijającego sezonu teatralnego, jak i istotnego etapu działalności tego miejsca – właśnie bowiem mija dwadzieścia jeden lat istnienia teatru Arka i dwanaście lat twórczej pracy z osobami niepełnosprawnymi, które pojawiły się w Arce wraz z powołaniem Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Arka.

Przez ten czas teatr zmieniał swoje oblicze. Od roku 2003 przez kolejną dekadę, Arka prezentowała się pod szyldem teatru integracyjnego, jako że było to (i nadal jest!), jedyne takie miejsce w Polsce, w którym występują zarówno zawodowi aktorzy, jak i osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej.

Dlatego też – pierwszym i wówczas najważniejszym zadaniem – było pokazanie się światu, zapisanie się w świadomości społecznej jako teatr, który będąc integracyjnym, jest zarazem w pełni profesjonalny. Gdy już udało się to osiągnąć, możliwe było przejście do kolejnego etapu, jakim jest skupienie na samej kreacji, wypracowywanie własnej stylistyki, dążność do takiego wyrazu artystycznego, który będzie jednoznacznie kojarzony z tym miejscem.

Dni Teatru Arka 
Od 27 do 30 czerwca 2014 roku
Teatr Arka
Wrocław

Dodaj komentarz