Zasadź, podlej, podaruj z Warsztatami Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają małych i dużych do wspólnej zabawy podczas lekcji sztuki – Zasadź, podlej, podaruj!, które odbędą się 2 i 3 lipca.

Lekcje sztuki dla małych i dużych, Warsztaty Kultury w Lublinie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lekcje sztuki dla małych i dużych, Warsztaty Kultury w Lublinie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zasadź, podlej, podaruj! to warsztaty dla miłośników wnikliwej obserwacji przyrody i spędzania czasu w rodzinnym gronie. Pierwszego dnia uczestnicy postarają się odkryć na nowo przestrzeń Błoni pod Zamkiem. Będą szukać ukrytych przez Elżbietę Jabłońską artystkę i prowadzącą spotkanie tajemniczych przedmiotów. Później stworzą z nich pojemniki i donice, zasadzą własne kompozycje roślin i przekażą je pod opiekę wybranym instytucjom kultury. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Elżbieta Jabłońska

Lekcje sztuki, fot. Marcin Butryn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lekcje sztuki, fot. Marcin Butryn (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elżbieta Jabłońska, ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie aktualnie pracuje w Zakładzie Rysunku. Twórczość Jabłońskiej wpisywana jest często w obręb sztuki feministycznej czy postfeministycznej, choć artystka unika tak jednoznacznego przypisania. Tworzy głównie instalacje, fotografie oraz działania czasowo-przestrzenne, performance. Wykorzystując i przekształcając popkulturowe stereotypy i klisze kobiecości prowadzi przepełnioną ironią grę z rolami społecznymi przypisanymi kobiecie, a jednocześnie – z mechanizmami instytucji sztuki. Poddaje też refleksji zaangażowanie społeczne artystów (cykl Pomaganie) oraz bada relacje semantyczne, niepokoi widza nieadekwatnością formy i treści językowego zapisu (neony). Mieszka i pracuje w Kozielcu i Toruniu.

Warsztaty Zasadź, podlej, podaruj! są pierwszym spotkaniem z cyklu Lekcje sztuki dla małych i dużych. Jest to kompletny program edukacyjny, składający się z cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych na temat sztuk wizualnych. Na warsztaty zaproszone są zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzięki zajęciom uczestnicy rozwiną twórcze myślenie i wyobraźnię, poznają pojęcia z zakresu plastyki oraz historię i style obecne w sztuce na przestrzeni wieków, a także nauczą się odbierać sztukę współczesną.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

Lekcje sztuki dla małych i dużych – Zasadź, podlej, podaruj!
Warsztaty odbędą się 2 i 3 lipca 2014 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie
Błonia pod Zamkiem

Dodaj komentarz