• 2014-06-26

Marky Ramones Blitzkrieg w Zaklętych rewirach

2 lipca w klubie Zaklęte rewiry we Wrocławiu wystąpi grupa Marky Ramones Blitzkrieg. Zagrają 90 minutowy set składający się z największych hitów The Ramones.

Marky Ramones (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marky Ramones (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marky Ramones Blitzkrieg – wiosną 1978 roku Marky dołączył do Ramones. W przeciągu zaledwie kilku tygodni trafił do studia, gdzie grupa nagrywała płytę Road to Ruin, na której pojawił się jeden z ich największych przebojów I Wanna Be Sedated. Ich wspólna histroria to 15 lat grania, ponad 1700 koncertów i ponad 15 wypuszczonych krążków, wliczając w to 2 ostatnie płyty Mondo Bizarro i Adios Amigos, gdzie również dodał swój wkład twórczy w pisanie utworów.

W roku 2000 Joey Ramone poprosił Marky’ego o zagranie na swojej solowej płycie Don’t Worry About Me. Rok później Marky wraz z Johnnym, Dee Dee i Tommym Ramone, zostali zaproszenie do Rock ‘N’ Roll Hall of Fame.

Luty 2010 roku przyniósł Marky’emu nagrodę Grammy za dokonania muzyczne. Jest to jedyna nagroda Grammy dla pionierów punk rocka.

Mimo sporej ilości lat na karku i dokonań muzycznych, Marky Ramone nie zamierza zwalniać. Obecnie jest w trasie ze swoją grupą Marky Ramone’s Blitzkrieg, która wykonuje najważniejsze piosenki Ramones. Na wokalu usłyszymy Andrew W.K.

The Ramones
2 lipca 2014 roku
Klub Zaklęte rewiry
Wrocław

Dodaj komentarz