• 2014-06-26

Se-ma-for Film Festival przesunięty na przyszły rok

Planowany na połowę października festiwal animacji poklatkowej Se-ma-for Film Festival, został przesunięty na sierpień kolejnego roku.

Se-ma-for Film Festival, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Se-ma-for Film Festival, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsze w Europie i drugie na świecie wydarzenie tego typu organizowane jest przez założoną przy oscarowym studiu animacji Fundację Filmową Se-ma-for.

Jak informują organizatorzy, powodem przesunięcia jest w głównej mierze chęć zmiany struktury festiwalu oraz znalezienia stałego centrum festiwalowego. W roku 2014 festiwal miał mieć swoją piątą edycję.

Chcemy być dobrze przygotowani na przyjęcie gości takiej rangi, jacy się już zapowiedzieli.

Agnieszka Kowalewska-Skowron, dyrektor programowy festiwalu

Tegoroczny festiwal w programie zawierał spotkania z gośćmi ze studia Tima Burtona, Aardman Animation Studios czy amerykańskiej Laiki. To największe światowe studia produkujące animację stop motion.

Swój udział w przyszłorocznych wydarzeniach potwierdził już m.in. Mark Shapiro – dyrektor promocji studia Laika, Alison Abbate, producentka kasowych hitów Burtona i Andersona, szef Cartoon Network Studios Brian Miller oraz storyboardziści Sharon Smith i Michael Schlingmann.

Gwiazdami ubiegłorocznej edycji byli m.in. Anthony Christov – dyrektor artystyczny ze studia Pixar, Tim Allen i Jens Jonathan Gulliksen – animatorzy Tima Burtona i Wesa Andersona czy Marc Silk, aktor dubbingujący postacie Johnny’ego Bravo, Scooby Doo i Aksa Moe z Gwiezdnych Wojen.

Poza projekcjami, spotkaniami i Międzynarodowym Konkursem na Najlepszą Animację Poklatkową oraz Konkursem Polskim na Najlepszą Animację, tegoroczny festiwal zakładał również warsztaty dla profesjonalistów i pasjonatów.

To wszystko odbędzie się w przyszłym roku. Do tej pory przyszło ponad siedemdziesiąt animacji. Ich twórcy zostaną niezwłocznie poinformowani o przesunięciu naboru na kolejny rok.

Agnieszka Kowalewska-Skowron

Se-ma-for Film Festival został przełożony
Sierpień 2015
Fundacja Filmowa Se-ma-for
Łódź

 

Dodaj komentarz