• 2014-06-26

Roots of the European Design – dołącz do wystawy mobilnej

Do 31 lipca są przyjmowane zgłoszenia do udziału w mobilnej wystawie i konkursu artystycznego Roots of the European Design.

R.E.D. Project, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

R.E.D. Project, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania prac z dziedziny: współczesny design i sztuka użytkowa, inspirowanych tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i sztuką ludową, wplatających tradycyjne techniki i motywy w nowoczesny design.  Po zebraniu zgłoszeń międzynarodowe jury wybierze prace, które wezmą udział w wystawie mobilnej. Podstawowe kryteria oceny to: kreatywność, innowacyjność, nowe sposoby wykorzystania tradycyjnych technik oraz ludowych form sztuki. Nie ma ograniczeń dotyczących formy pracy: może to być np. wzór przemysłowy, zdjęcie, instalacja wideo, animacja, architektura, grafika, ceramika, tkaniny i odzież, metalurgia itd.

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone: I. miejsce: 600 €, II. miejsce: 300€, III. miejsce: 150€ (brutto).

Warunki uczestnictwa: udział wziąć mogą europejscy twórcy w wieku do 35 lat po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Prezentowana praca nie może być starsza niż 2 lata. Ograniczenia dotyczące rozmiaru to 1x1x1 m. W konkursie mogą wziąć udział również grupy. Każdy uczestnik indywidualny lub grupa może zgłosić jedną pracę.

Proces aplikowania: wypełniony formularz aplikacyjny i 4-5 zdjęć przedstawiających pracę należy wysłać do 31 lipca 2014 roku na adres e-mail info@laterna.hu. Zgłaszający się otrzymają powiadomienie od organizatorów, czy ich praca zakwalifikowała się na wystawę w terminie do 31 sierpnia. W przypadku zakwalifikowania się pracy, jej autorzy otrzymają dalsze instrukcje (szczegóły dotyczące transportu itp.)

Wystawa mobilna zostanie zorganizowana w następujących miejscowościach: Budapeszt (Węgry), Lublana (Słowenia), Praga (Czechy), Łódź (Polska), Campobasso (Włochy)
Organizatorzy: Laterna Magica (HU), Eurelations (IT), Art Kontakt (AL), Design Supermarket (CZ), Społeczna Akademia Nauk (PL), National Network of Romanian Museums (RO), Art Tecaji (SI)

Więcej szczegółów: www.dpf.spoleczna.pl

Roots of the European Design
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2014 roku

Dodaj komentarz