Joanna Szumacher w regułach gry

Od 4 lipca w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu będzie można oglądać wystawę prac Joanny Szumacher pt. Prawdopodobnie koniec gry.

Autorka pracy: Joanna Szumacher. Fot. Małgorzata Kruszyniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Joanna Szumacher. Fot. Małgorzata Kruszyniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

W zabawie w kółko i krzyżyk, im większą ma się inicjatywę w grze, tym większą szansę na remis i wygraną. Gracz, rozpoczynając grę od środka kratki, ma największe możliwości ruchu. Jednak jak w każdej grze, nawet tak prostej, nie ma pewności czy wygra czy przegra.

W kompozycji jaką znajdujemy na wystawie jesteśmy w otwartej sytuacji. W dziwnej rozgrywce ze swoim ciałem i odczuciami przestrzeni. Przestrzeni, która nie jest przyjazna, ani wygodna. Dronowy dźwięk neonów oraz biel pomieszczenia podkreślają grozę bycia w obcym środowisku.

Powinniśmy zatrzymać się na chwilę i zadać sobie pytanie: o co tak naprawdę toczy się gra? Czy wygramy? Czy w ogóle jesteśmy w stanie wygrać w tej grze? Sami musimy zadecydować czy chcemy grać i określić czy warto. Jakkolwiek byśmy nie zakreślali, cieszyli się z wygranych i remisów, to na końcu zawsze jest jakiś krzyżyk.

Joanna Szumacher – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, obecnie studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie. Artystka multimedialna, tworzy rysunki, obiekty, muzykę. Członkini zespołu Smutne kobiety (wraz z Izabelą Robakowską).

Joanna Szumacher, Prawdopodobnie koniec gry
Wernisaż: 4 lipca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 3 sierpnia 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz