Domy własne architektów – laboratorium pomysłów

27 czerwca o godz. 18.00 w przestrzeni POP-UP Gallery we Wrocławiu odbędzie się wykład dr. Łukasza Wojciechowskiego Domy własne architektów – laboratorium pomysłów.

Łukasz Wojciechowski: Domy własne architektów – laboratorium pomysłów (źródło: materiały prasowe)

Łukasz Wojciechowski: Domy własne architektów – laboratorium pomysłów (źródło: materiały prasowe)

Domy powstające w powojennej Polsce były podporządkowane odgórnym wytycznym i ścisłym normatywom. Mimo wszelkich trudności administracyjnych czy materiałowych, progresywni architekci próbowali realizować swoje unikalne pomysły i testować je na sobie i swoich rodzinach. Tak powstało kilka prezentowanych domów, które wyróżniają się pod względem użytkowym, strukturalnym i formalnym. Mimo upływu lat domy takich wyjątkowych twórców jak Witold Lipiński, Jan Szpakowicz i Jadwiga Grabowska-Hawrylak mogą być inspiracją dla współczesnych rozwiązań mieszkalnych.

Łukasz Wojciechowski – architekt, współzałożyciel pracowni architektonicznej VROA architekci, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, publikował m.in. w A10 i Architekturze-murator, pisze blog nie/pokoje.wordpress.com. Współtworzy fundację Jednostka Architektury, która organizuje wystawy i wykłady na temat architektury współczesnej i modernistycznej

Wykład Domy własne architektów – laboratorium pomysłów to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach akcji Design Udomowiony w Galerii Wnętrz Domar przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu od 12 do 30 czerwca 2014 roku. Wykład odbędzie się w przestrzeni POP-UP Gallery na 2. piętrze. Na wykład zapraszają Centrum Architektury oraz partnerzy: marki Inoutic / Deceuninck i Twinson.

Łukasz Wojciechowski Domy własne architektów – laboratorium pomysłów
27 czerwca 2014 r., godz. 18.00
Galeria Wnętrz Domar,  POP-UP Gallery
Wrocław

Dodaj komentarz