45. numer Ha!art premierowo w Krakowie

26 czerwca w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbędzie się spotkanie wokół najnowszego 45. numeru magazynu Ha!art, które poprowadzi Michał Sowiński. W dyskusji o nowej literaturze, debiutach, rynku książki i różnych mechanizmach, które umożliwiają albo utrudniają debiutowanie, udział wezmą: Kaja Puto, Grzegorz Jankowicz i Jerzy Franczak. Prowadzenie Michał Sowiński.

45. magazyn Ha!art, premiera, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

45. magazyn Ha!art, premiera, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Publikacja czytelniczego numeru Ha!artu to także oficjalna inauguracja nowej inicjatywy Korporacji – Laboratorium debiutu. Laboratorium to wspólna inicjatywa redaktorów i pisarzy związanych z Ha!artem – chcemy nie tylko wyszukiwać nowe talenty literackie, ale także pomagać początkującym autorkom i autorom rozwijać pisarskie rzemiosło.

W tym numerze prezentujemy Wam trzydziestu pięciu autorów – część z nich ma już spory dorobek, pozostali stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie literackim. W nieodległej przyszłości planujemy rozwijać z nimi współpracę. Ciągle czekamy jednak na kolejnych zainteresowanych, chcących dołączyć do naszego Laboratorium. Interesują nas zarówno klasyczne formy literackie, jak i gatunki nowatorskie, które dopiero czekają na odkrycie i nazwanie. Laboratorium, ujmując rzecz w skrócie, to forma warsztatów, prowadzonych przez zespół redaktorów, oraz pomoc ze strony autorytetów literackich. Działamy przede wszystkim w internecie – efekty naszych prac będzie można na bieżąco czytać na portalu Ha!artu. Planujemy także tradycyjne publikacje papierowe i w formie e-booków. Ale można nas też spotkać na żywo – od stycznia co miesiąc w ramach Serii czytań organizujemy spotkania, na których nasi autorzy (początkujący i doświadczeni) prezentują teksty, nad którymi aktualnie pracują. Informacje o spotkaniach publikujemy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na naszym portalu i profilu facebookowym.

Aleksandra Małecka i Michał Sowiński

Organizatorzy: Ha!art, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

45. Ha!art – premiera
Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2014 roku o godzinie 17.00
Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)
Kraków

Dodaj komentarz