• 2014-06-25

Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta

28 czerwca w centrum Gdańska odbędzie się koncert pt. Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta w którym rolę instrumentów pełnią charakterystyczne dźwięki miejskie.

„Symfonia Gdańska  – koncert na dźwięki miasta" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Symfonia Gdańska składa się z trzech części. Pierwsza część rozpocznie się przy Zieleniaku emisją materiału dźwiękowego z wieży kontrolnej Kapitanatu Portu Gdańsk. Usłyszymy jak przebiega komunikacja ze statkami wpływającymi i wypływającymi z portu. Potem zabrzmią pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, syreny policyjne, wozy strażackie, autobusy i tramwaje.

W drugiej części publiczność zostanie poprowadzona przez Orkiestrę Morskiego Oddziału Straży Granicznej do Zielonej Bramy. Zabrzmią dzwony kościołów Starego i Głównego Miasta oraz dwa carillony koncertowe: w Kościele św. Katarzyny i Ratuszu Głównym.

Trzecia część rozegra się na Motławie, gdzie usłyszymy syreny statków Białej Floty oraz Sołdka.

Program wydarzenia:

Część I – Okolice Dworca Gdańsk – Główny

  • Godz.21.00-21.15 – emisja materiału dźwiękowego nagranego z wieży kontrolnej Kapitanatu Portu Gdańsk pod budynkiem Zieleniaka.
  • Godz. 21.15 – 21.35 – emisja sygnałów dźwiękowych w okolicy Dworca Gdańsk Główny. Na tym odcinku zabrzmią autobusy, tramwaje, radiowozy policyjne, wozy strażackie, pociągi SKM na peronach Dworca Głównego.

Część II – Przemarsz orkiestry przez Stare i Główne Miasto

  • Godz. 21.35-22.05 – przemarsz Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku od ul. Podwale Grodzkie 5 ul. Karmelicką, ul. Jana Heweliusza do ul. Korzennej, ul. Korzenną do ul. Na Piaskach, ul. Na Piaskach do kościoła św. Katarzyny, ul. Wielkie Młyny i ul. Podmłyńską przekraczając ul. Podwale Staromiejskie do Placu Kobzdeja, dalej przez Plac Kobzdeja przekraczając przejściem dla pieszych ul. Szeroką i ul. św. Ducha na Targ Węglowy, Targiem Węglowym do Złotej Bramy, ul. Długą, ul. Długim Targiem do Zielonej Bramy, przez Zieloną Bramę na przy akompaniamencie dzwonów kościołów Starego Miasta i Głównego Miasta. Są to kościoły: św. Jakuba, św. Józefa, carillon św. Katarzyny, św. Brygida, Bazylika Mariacka, św. Trójca, św. Piotr i Paweł, św. Jan. W tej części zabrzmi również carillon Ratusza Głównomiejskiego.

Część III – Nad Motławą – Długie Pobrzeże

  • Godz. 21.55 – 22.15 – emisja sygnałów dźwiękowych statków stojących na Motławie. Jest to statek-muzeum Sodek oraz jednostki Białej Floty.

Symfonia Gdańska – koncert na dźwięki miasta
28 czerwca 2014 roku, godz. 21.00
Projektornia GAK
Gdańsk

Dodaj komentarz