• 2014-06-25

Pora na smyczki: Konstanty A. Kulka w Filharmonii Kaliskiej

29 czerwca w Filharmonii Kaliskiej odbędzie się koncert Pora na smyczki, podczas którego wystąpi polski skrzypek – Konstanty Andrzej Kulka.

„Pora na smyczki" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pora na smyczki" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert jest częścią projektu Sinfonietta – Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego. Celem powołania orkiestry jest umożliwienie młodzieży szkół muzycznych II st. regionu łódzkiego wzięcia udziału w warsztatach orkiestrowych, podczas których będą współpracować i koncertować z wybitnymi artystami, doskonalić swój warsztat muzyka orkiestrowego, poznawać nowy repertuar i zdobywać doświadczenie estradowe.

Podczas edycji 2013/2014 z zespołem współpracowali, wykonując partie solowe, dwaj znakomici skrzypkowie – Krzysztof Jakowicz i Jakub Jakowicz.

Konstanty Andrzej Kulka – jest wybitnym artystą, wirtuozem, przez ostatnie dziesięciolecia najbardziej podziwianym na świecie polskim skrzypkiem. Fenomenalna wręcz wrażliwość muzyczna i wirtuozeria nieustannie zjednuje mu uznanie krytyków i uwielbienie publiczności. Jako siedemnastolatek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolo Paganiniego w Genui.

Wykonawcy:
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego Sinfoniett
Adam Klocek – dyrygent

Program:
Wojciech Kilar – Orawa
Antonio Vivaldi – Cztery pory roku
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w danym stylu 

Pora na smyczki
29 czerwca 2014 roku
Filharmonia Kaliska
Kalisz

Dodaj komentarz