• 2014-06-25

Sabat dobrego domu: Kolejny odcinek serialu teatralnego

28 czerwca w Teatrze Imka odbędzie się premiera najnowszego spektaklu duetu Strzępka-Demirski pt. E03: Sabat dobrego domu.

„E03: Sabat dobrego domu", fot. Tomasz Michalczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„E03: Sabat dobrego domu", fot. Tomasz Michalczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatralny duet po raz kolejny udowadnia, że trzyma rękę na politycznym, społecznym i religijnym pulsie kraju. Gdy przystępował do pracy nad pionierskim teatralnym serialem, mało kto wierzył, że ich sceniczna wizja katastrofy ma jakikolwiek sens. Tymczasem wojna na Ukrainie, kompromitacja politycznych elit i zmienna rola mediów ukazana w scenariuszu staje się faktem na naszych oczach.

Jeżeli chcecie wiedzieć, co wywołało przepowiedziane w pierwszym odcinku polityczne trzęsieniem ziemi, zobaczcie trzeci odcinek pokazujący kto stoi za każdą polityczną zmianą w kraju. Kanwą odcinka będzie wywołane okultystyczną niefrasobliwością przeniesienie bohaterów w czasy PRL-u, które pomoże wyjaśnić wiele tajemnic współczesności. W tym kilka tajemnic Watykanu. Padnie też odpowiedź na pytanie: co z tą Polską?

Klątwa, odcinki z czasu beznadziei to pierwszy serial teatralny Strzępki i Demirskiego. Twórcy wybrali tę formę, uznając, że rozbudowana, podzielona na odcinki opowieść lepiej oddaje pulsującą i zmieniającą się codzienność, szczególnie w burzliwych, pod względem politycznym i społecznym, czasach.

E03: Sabat dobrego domu
28 czerwca 2014 roku
Teatr Imka
Warszawa

Dodaj komentarz