Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu i Piotr Matywiecki w roli głównej

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza 26 czerwca do warszawskiego Domu Literatury na spotkanie z cyklu Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu, którego gościem będzie laureat wielu prestiżowych nagród literackich, Piotr Matywiecki.

Zaproszenie na spotkanie poświęcone Piotrowi Matywieckiemu, Dom Literatury w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszenie na spotkanie poświęcone Piotrowi Matywieckiemu, Dom Literatury w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wieczór, zatytułowany Wiersze, twarze, kamienie, anonsowany jako teatr rozmowy w liczbie radykalnie pojedynczej, poprowadzi Sergiusz Sterna-Wachowiak, a wiersze gościa wieczoru przeczyta Andrzej Ferenc.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza w roku 2014 do Domu Literatury w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 (róg Placu Zamkowego) na cykl dziesięciu Rozmów przy Krakowskim Przedmieściu, publicznych dysput z zaproszonymi gośćmi – wybitnymi osobistościami współczesnego życia duchowego, artystycznego i społecznego. Tematyka spotkań – zawsze w liczbie radykalnie pojedynczej – dotyczyć będzie twórczości i życia, pasji i poglądów gości wieczorów na tle ich dzieł i dokonań, współczesności, pamięci przeszłości i marzeń o przyszłości. O randze i klimacie rozmów przy stole, prowadzonych przez Sergiusza Sternę-Wachowiaka, autora i gospodarza Rozmów, prezesa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, świadczy wybitność i rozgłos dzieł oraz niepowtarzalna osobowość jego gości.

Będą oni opowiadali o sobie, o swojej twórczości i życiu, ale będą też próbowali myśleć odpowiedzią na najważniejsze pytania i dylematy naszej współczesności. W roku 2013 gośćmi Rozmów przy Krakowskim Przedmieściu byli Wacław Oszajca SJ, Janusz Tazbir, Krzysztof Krauze, Henryk Waniek i Joanna Bator. Podczas tegorocznych spotkań także będzie można posłuchać dialogów, a nawet włączyć się w nie z własnymi pytaniami czy refleksjami, z wybitnymi poetami, reżyserami filmowymi, pisarzami, filozofami, artystami malarzami, teologami czy aktorami. Inauguracja tegorocznego cyklu Rozmów przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się 22 maja spotkaniem z Michałem Jagiełłą, 5 czerwca gościem Rozmów był Wiesław Myśliwski, a 26 czerwca będzie Piotr Matywiecki. Bohaterami i zarazem gośćmi debat jesiennych będą Paweł Huelle i Olga Tokarczuk, a kolejne zaproszenia otrzymają między innymi Tomas Venclova, Ryszard Horowitz, Agnieszka Holland, Norman Davies, ks. prof. Michał Heller, Andrzej Seweryn i Jacek Bocheński.

Piotr Matywiecki, Wiersze, twarze, kamienie
W ramach cyklu Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu
Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00
Dom Literatury
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (róg Placu Zamkowego)
Warszawa

Dodaj komentarz