100 sposobów na odnalezienie miłości w nowej powieści Cecelii Ahern

2 lipca nakładem Wydawnictwa Akurat ukaże się książka Cecelii Ahern pt. Zakochać się.

Cecelia Ahern, „Zakochać się”, Wydawnictwo Akurat, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cecelia Ahern, „Zakochać się”, Wydawnictwo Akurat, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zakochać się to zabawna i wzruszająca opowieść o odnajdywaniu utraconej miłości do życia. Główna bohaterka, wielbicielka poradników, ma przed sobą poważne zadanie – musi odwieść niedoszłego samobójcę od jego zamiarów, a przy okazji zrozumieć, co dla niej samej jest najważniejsze.

Christine chce uporządkować swoje życie. Pomocy szuka w kupowanych nałogowo poradnikach w stylu Jak zostawić męża (nie raniąc go), Jak napisać powieść, która odniesie sukces lub Sześć sposobów, jak zwolnić pracownika (wersja ilustrowana). Kiedy pewnej nocy spotyka w opuszczonym budynku mężczyznę z pistoletem, rozpaczliwie próbuje wczuć się w rolę terapeutki i go ocalić. Popełnia jednak błąd – pada strzał. Wydarzenie to odciska głębokie piętno na jej psychice. Christine jest przekonana, że coś podobnego nie może się powtórzyć, a jednak… Kiedy na jednym z dublińskich mostów spotyka zdesperowanego Adama, postanawia zrobić wszystko, aby mężczyzna nie popełnił samobójstwa. Zawiera z nim dziwny układ – jeśli do dnia jego 35. urodzin uda jej się sprawić, że Adam znów pokocha życie, ten porzuci myśl o samobójstwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Chritine ma dwa tygodnie, aby przekonać Adama (a także samą siebie), że świat jest pełen piękna i dobra.

Zakochać się to kolejna powieść autorki PS Kocham Cię i Stu imion. Tym razem Ahern bierze na warsztat poradnikowe mądrości. W sposób niepozbawiony ironii i humoru rozprawia się z naiwną wiarą w moc wskazówek zawartych w podręcznikach życia, jednocześnie pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie trzeba szukać daleko. Bohaterowie Zakochać się mierzą się z własną ciemną stroną, próbując przeciwstawić złym doświadczeniom drobne chwile radości. Uczą się, jak na nowo pokochać życie, a także, a może przede wszystkim, jak znów uwierzyć w miłość do drugiej osoby.

Cecelia Ahern jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść PS Kocham Cię, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Poza tworzeniem powieści, Cecelia zajmuje się również pisaniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, Kim jest Samantha?

Cecelia Ahern, Zakochać się
Premiera: 2 lipca 2014 roku
Przełożyła: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 416

Dodaj komentarz