• 2014-06-24

Deap Vally – kalifornijski duet w Lizard Kingu

7 lipca w krakowskim klubie Lizard King w ramach trasy promującej debiutancki krążek Sistrionix wystąpi kalifornijski duet Deap Vally.

Deap Vally (źródło: materiały prasowe organizatora)

Deap Vally (źródło: materiały prasowe organizatora)

Deap Vally, jeden z najbardziej gorących duetów na amerykańskiej scenie alternatywnej swoim ostrym retro-rockowym graniem udowadnia, że muzyka rockowa nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Lindsey Troy (gitara, wokal) i Julie Edwards (perkusja, wokal) zagrały też już niemal ze wszystkimi – od supportów The Vaccines i Yeah Yeah Yeahs, aż po Muse, Mumford & Sons czy Iggy’ego Popa.

Wspólna historia tych dwóch dziewczyn rozpoczyna się w 2011 roku na… lekcjach szydełkowania. Wkrótce okazało się, że oprócz tego hobby panie dzielą ze sobą jeszcze jedną pasję, która niedługo potem zaowocowała wspólnym muzykowaniem i nagraniem singla Gonna Make My Own Money.

Brzmienie Deap Vally opisywane jest jako połączenie brudnego White Stripes z Led Zeppelin, natomiast dziewczyny same przyznają się, że z jednej strony inspirują je muzyka soul, gospel i punk, wokalne melodie w stylu R’n'B i bluesowe riffy, a z drugiej – potężne, sabbathowe dysonansowe akordy, a wszystko to w nieśmiertelnym duchu rock’n'rolla.

Deap Vally
7 lipca 2014 roku, godz. 20.00
Klub Lizard King
Kraków

Dodaj komentarz