• 2014-06-21

Kosmetyka wroga: Premiera spektaklu w Teatrze Nowym

28 czerwca o godzinie 19.15 w Teatrze Nowym w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu na motywach powieści Amelie Nothomb Kosmetyka wroga w reżyserii Pawła Szarka.

„Kosmetyka wroga" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kosmetyka wroga" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl został przygotowany w ramach III edycji Festiwalu Sztuki Angażującej Teatru Nowego. Tegoroczne hasło festiwalu to: O Wolności.

Do Jerome Angusta, znudzonego yuppie koło trzydziestki, oczekującego na paryskim lotnisku na opóźniony samolot do Barcelony, dosiada się nieznajomy i nawiązuje rozmowę. Bohater początkowo stara się ignorować natręta, potem próbuje go zniechęcić, czy wręcz obrazić – bez większego skutku. Mężczyzna, przedstawiający się jako Textor Texel, zdaje się być odporny na wszelkie próby powstrzymania go przed rozmową z Jerome.

Z czasem jego irytująca opowieść o własnym życiu robi się coraz ciekawsza ale i coraz bardziej niepokojąca. Texel okazuje się być nad wyraz dobrze zorientowany w najbardziej intymnych szczegółach życia Jerome`a. Z pozoru niewinne spotkanie zamieni się w wycieczkę po najmroczniejszych zakątkach ludzkiej jaźni.

Spektakl jest adaptacją jednej z najsłynniejszych powieści belgijskiej autorki kryminałów i thrillerów psychologicznych, Amélie Nothomb.

Spektakl Kosmetyka wroga
Reżyseria, muzyka, światło: Paweł Szarek
28 czerwca 2014 roku, godz. 19.15
Teatr Nowy
Kraków

Dodaj komentarz