Magdalena Kościańska prosto z Hiszpanii

Od 12 czerwca w Fundacji Salony w Zielonej Górze można oglądać wystawę prac Magdaleny Kościańskiej pt. Pocztówki z Hiszpanii.

Magdalena Kościańska, „Kafelkowe liternictwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Kościańska, „Kafelkowe liternictwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pocztówki z Hiszpanii to interdyscyplinarny cykl prac Magdaleny Kościańskiej obrazujący doznania, spostrzeżenia i odczucia, które wiążą się z jej kilkumiesięcznym pobytem w Andaluzji. Pracę nad projektem artystka rozpoczęła jeszcze w Hiszpanii i kontynuowała po powrocie do Zielonej Góry. Na wystawie zaznaczają się wpływy otoczenia, w którym autorka przebywała – jej ilustracje i projekty graficzne zostały zainspirowane dźwiękami, barwami i bogactwem ornamentów. W pracach widoczne są momenty zachwytu, ale i trudności, zastane na miejscu. Wszystko ukazane jest z charakterystyczną dla jej prac dbałością o detal oraz dozą bajkowości i wizualnego dystansu. Część wystawy stanowi również wybrany zbiór fotografii, za pomocą których artystka obrazuje to, co jej bliskie i na co zwracała uwagę podczas podróży – desenie, liternictwo, kolory, skrawki hiszpańskiej rzeczywistości zaznaczone na ulicach, ścianach i murach.

Magdalena Kościańska ukończyła edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie działa jako freelancerka, tworząc projekty graficzne i ilustracje dla klientów z różnych części świata. Projektowała i ilustrowała m.in. dla Velo Polska, Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Happiness & Wellbeing Magazine, BWM Books (Australia), Heard Entertainment (USA) i wielu innych. Zjawiskami powiązanymi z projektowaniem zajmuje się również od strony teoretycznej, opisując najciekawsze przykłady połączenia rowerów, sztuki i designu na Blogu Rowerowym.

Magdalena Kościańska, Pocztówki z Hiszpanii
Wernisaż: 12 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 30 lipca 2014 roku
Fundacja Salony
ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

Dodaj komentarz