Siły kobiecych inspiracji – rusza Festiwal Tarnów w Sukience

26 czerwca rozpocznie się zrodzony z siły kobiecych inspiracji Festiwal Tarnów w Sukience. Pierwszy dzień rozpocznie Artystyczny Tarnów w sukience w Biurze Wystaw Artystycznych.

Festiwal Tarnów w Sukience, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Tarnów w Sukience, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Tarnów w Sukience jest festiwalem, którego różnorodna oferta skierowana jest do kobiet z Tarnowa i okolic. To wydarzenia z zakresu rozwoju osobistego, kultury, sztuki, mody i urody oraz rozrywki, które będą miały miejsce w Tarnowie w ostatni weekend czerwca.

Celem wydarzenia jest zarówno zaspokojenie potrzeby ciekawego i inspirującego spędzania wolnego czasu przez kobiety w różnym wieku, ale i stworzenie przestrzeni do spotkania się, wzajemnej inspiracji i wzmacniania postawy aktywnej wśród kobiet. Zakreślając trajektorie działań, festiwal ma na celu łączyć środowiska, instytucje i ludzi. Przyjmując dewizę, że Tarnów jest kobietą, podkreśla znaczenie kobiecych śladów w przestrzeni miasta.

Pierwszy dzień Festiwalu rozpocznie Artystyczny Tarnów w sukience w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie spotkają się kobiety ze świata sztuki, aby porozmawiać na temat inspiracji i wyborów, które wpłynęły na ich życie i rozwój zawodowy. W piątek na uczestniczki czekać będzie Lilianna Kupaj ze swoim warsztatem rozwojowym Jak pięknie żyć, a wieczorem w Małej Czarnej przy chilloutowej muzyce serwowanej przez Kh zostanie otwarta wystawa niezwykle kobiecych grafik Katarzyny Żaczek. W sobotę festiwal przenosi się do Teatru im. L. Solskiego, gdzie odbędzie się szereg wydarzeń – między innymi – wymienialnia ciuchów i biżuterii, kiermasz rzeczy ładnych oraz porady fryzjersko-kosmetyczne. Ponadto specjalnie dla dzieci Niezły cyrk oraz Centrum Rozwoju i Twórczości Mały Europejczyk zorganizują kącik animacyjny. Wieczorem w Małej Czarnej, odbędą się warsztaty o tym, jak promować się w Internecie – Pasja w social media poprowadzi Krzysztof Blacha. Po warsztatach impreza taneczna. Niedziela to czas, kiedy będzie można wyciszyć umysł i ciało relaksując się na zajęciach jogi dla kobiet.

Czwartek, 26 czerwca 2014 roku

  • godz. 18.30 – 20.30 – BWA. Oficjalne otwarcie Festiwalu Artystyczny Tarnów w Sukience – opowieści kobiet ze świata sztuki
  • Piątek, 27 czerwca 2014 roku
  • godz. 18.00 – 20.00 – Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jak pięknie żyć – warsztat rozwojowy dla kobiet (Liliana Kupaj, Szkoła Coachingu Lilianna Kupaj)
  • godz. 21.30 – Mała Czarna. Otwarcie wystawy grafik Katarzyny Żaczek. Kasia Projektuje muzę – chill out, ambient, downtempo

Sobota, 28 czerwca 2014 roku

  • godz. 11.00 – 17.00 – foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Sztuka & Piękno – kiermasz rzeczy ładnych (stworzonych rękami kobiet z Tarnowa i okolic), warsztaty wizażu i stylizacji fryzur, wymienialnia ubrań, animacje dla dzieci, porady zdrowotne (Pracownia Fryzur Połeć i Patyna, Kobiecasila.pl, Niezły Cyrk i inni)
  • godz. 18.00 – 20.00 – Mała Czarna. Pasja w social media – warsztat technik PRowych w sieci (Krzysztof Blacha, ProArt Krzysztof Blacha)
  • godz. 21.00 – Mała Czarna. Oficjalne zamknięcie Festiwalu
  • godz. 21.00 –  Mała Czarna. Tarnów w Sukience tańczy w Małej Czarnej – impreza taneczna

Niedziela, 29 czerwca 2014 roku

  • godz. 11.00 – 13.00 – Studio Jogi Teraz Joga. Joga hormonalna dla kobiet – warsztat jogi (Renata Kozaczka, Studio Jogi Teraz Joga
  • godz. 18.00 – 20.00 – Studio Jogi Teraz Joga. Opowieści z ciała – choreoterapeutyczny warsztat pracy z ciałem (Katarzyna Łabędź, Opowieści z ciała)

Festiwal Tarnów w Sukience
Festiwal odbędzie się w dniach od 26 do 29 czerwca 2014 roku
Tarnów

Dodaj komentarz