• 2014-06-21

Caveh Zahedi na otwarcie projektu sztuka / globalizacja w Arsenale

Galeria Arsenał w Białymstoku i Fundacja Słowa i Rzeczy zapraszają na pokaz filmu Caveh Zahedi pt. The Sheik and I, który odbędzie się 26 czerwca.

Caveh Zahedi, „The Sheik and I”, Factory 25 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Caveh Zahedi, „The Sheik and I”, Factory 25 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokaz filmu The Sheik and I jest wstępem do cyklu projekcji realizowanych w ramach projektu sztuka / globalizacja. Interdyscyplinarny projekt sztuka/globalizacja powstał z inicjatywy Fundacji Słowa i Rzeczy we współpracy z Galerią Arsenał w Białymstoku. Ma na celu ukazanie istoty relacji między sztuką współczesną a globalizacją.

Selekcja tytułów filmów została dokonana w oparciu o wspólny mianownik, jakim jest osoba twórcy oraz treść dzieła. Każdy z filmów został stworzony przez artystę sztuk wizualnych o ugruntowanej pozycji i ukazuje w krytyczny sposób nieoczywistość relacji między globalizacją a sztuką. Filmy były wcześniej prezentowane na biennale, jak również na licznych festiwalach filmowych.

Przed każdą projekcją na stronie internetowej Fundacji Słowa i Rzeczy, zamieszczane zostaną teksty do wglądu publiczności. Teksty, bezpośrednio dotyczące problematyki dzieła, będą przyczynkiem do dalszej rozmowy. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja moderowana przez redaktora Andrzeja Bajguza.

Caveh Zahedi, The Sheik and I
Pokaz odbędzie się 26 czerwca 2014 roku o godzinie 18.30
Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz