Urszula Śliz w relacji do /bez/przedmiotowości

Od 26 czerwca w Centrum Sztuki Galerii EL w Elblągu będzie można oglądać wystawę prac Urszuli Śliz pt. W relacji do /bez/przedmiotowości.

Autorka pracy: Urszula Śliz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Urszula Śliz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urszula Śliz to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego ASP w Poznaniu. Od 2012 r. doktorantka na macierzystej uczelni we Wrocławiu. Artystka ma w dorobku udział w ponad sześćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Realizowała swoje projekty w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Zajmuje się malarstwem, fotografią, tworzy obiekty przestrzenne. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. W 2012 roku znalazła się w finałowej trzydziestce artystów spośród 3333 zgłoszeń z całego świata w ramach Abstract Showdown Saatchi Gallery.

Tak mówi o swoim malarstwie:

Nie odcinam się od rzeczywistości, ale zapisuję ją według własnego słownika.(…) To, co pojawia się na płaszczyźnie obrazu, nie jest przypadkowe i nie jest poddane działaniu przypadku. Rezygnuję z perspektywy, nie ma tu iluzji rzeczywistości. Tworzę własną rzeczywistość Iluzyjną i metaforyczną budowaną poprzez prostą formę znaków.

Urszula Śliz, W relacji do /bez/przedmiotowości
Wernisaż: 26 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 27 lipca 2014 roku
Centrum Sztuki Galeria EL, empora
Elbląg

Dodaj komentarz