Nudelman Bargielskiej na Wakacje z książkami

Premiera nowej książki Justyny Bargielskiej Nudelman uświetni pierwszą edycję nowej imprezy Biura Literackiego zaplanowanej na 14 i 15 lipca w Świnoujściu i Kołobrzegu. Publikacja warszawskiej autorki, nominowanej w tym roku do Nagrody Nike, to kolejna obok pierwszego od sześciu lat tomu Zbigniewa Macheja premiera Wakacji z książkami.

Justyna Bargielska, „Nudelman”, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Justyna Bargielska, „Nudelman”, grafika promocyjna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po Bach for my baby z 2012 roku i wypadzie w poetycką przeszłość w Szybko przez wszystko (gromadzącej wiersze z trzech pierwszych książek autorki) dostajemy teraz nowe wiersze Justyny Bargielskiej, brzmiące może nawet jeszcze świeżej i żywiej, nie tracąc nic a nic na swej naturalności, o której pisał m.in. Piotr Śliwiński.

Świat poetycki Bargielskiej pełen jest postaci oraz rzeczy nienależących do świata rzeczywistego, zauważała Klaudia Wawrzynkiewicz, po czym dodaje: rzeczywistość ta, między innymi przez liczną obecność stworzeń, nabiera kształtu areny cyrkowej. Takim nie do końca realnym stworzeniem wydawać się też może tytułowy Nudelman, Człowiek-kluska.

Autorka tomu Bach for my baby będzie uczestniczyła w dwóch wydarzeniach lipcowych Wakacji z książkami. Wspólnie z organizatorami polecać będzie czytelnikom 100 książek na wakacje, a także wraz z Wojciechem Bonowiczem i Jackiem Dehnelem, w ramach bloku Port to jest poezja, przeczyta wiersze z nowej książki przy akompaniamencie muzyki Filipa Zawady.

Do tej pory Justyna Bargielska wydała w Biurze Literackim tomy: Bach for my baby (2012), za który otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej Gryfia, Nike, Silesiusa i Nagrody Szymborskiej, oraz retrospektywne Szybko przez wszystko (2013). Dwa wiersze zapowiadające książkę Nudelman (Jak to widzi sowa i Chrabąszcz) można przeczytać w Przystani.

Justyna Bargielska, Nudelman
Premiera: 14 lipca 2014 roku
Biuro Literackie

1 komentarz do artykułu “Nudelman Bargielskiej na Wakacje z książkami”

  1. maciek

    nie znam się na poezji, ale wiersze pani Justyny Bargielskiej mają to “coś”…

Dodaj komentarz