• 2014-06-18

Udając ofiarę – kryminalny weekend w Teatrze Horzycy

21 i 22 czerwca w Teatrze im. Wilama Horzycy wystawiony zostanie spektakl Udając ofiarę, który odbywa się w ramach pierwszego, letniego Kryminalnego Weekendu.

„Udając ofiarę", Kryminalny Weekend (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Udając ofiarę", Kryminalny Weekend (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielbiciele czarnego humoru i kryminalnych zagadek nie mogę nie zacząć lata od zabójczej komedii z fałszywym trupem w tle. Udając ofiarę Olega i Władimira Presniakowów w reż. Bartosza Zaczykiewicza to napisana brawurowym językiem historia dwudziestoparoletniego Wali, który po ukończeniu uniwersytetu, zatrudnia się w milicji w roli trupa.

Jego osobliwe zajęcie polega na wcielaniu się w role ofiar morderstw podczas przeprowadzanych w ramach śledztwa rekonstrukcji pospolitych zabójstw. Bracia Presniakow mistrzowsko łączą absurd sytuacji i czarny humor z niebanalnym i przenikliwym spojrzeniem na pozbawiony zasad dzisiejszy świat, w którym nic nie jest takie, jakie być powinno. Mieszają liczne gagi z obserwacją ludzkiego wyobcowania i samotności.

Widzowie z żyłką detektywistyczną – wzorem Kapitana ze sztuki braci Presniakowów – będą mogli zamienić się w detektywów, rozwiązać teatralną zagadkę i wygrać atrakcyjne nagrody.

Spektakl Udając ofiarę
21 i 22 czerwca 2014 roku, godz. 19.00
Teatr im. Wilama Horzycy
Toruń

Dodaj komentarz