Faktury, struktury, kolory, bryły… Anna Sikora i miasto w DNA

Od 26 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej DNA we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Anny Sikory.

Anna Sikora, „Liverpool IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Sikora, „Liverpool IV” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Sikora jest absolwentką kierunku projektowania graficznego oraz promocji grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje z powodzeniem jako ilustrator i projektant grafiki użytkowej, a także zajmuje się malarstwem i animacją. W swoich pracach łączy techniki malarskie, graficzne, rysunkowe czy kolażowe, nie ograniczając się do jednej formy wyrazu plastycznego.

Głównym tematem wystawy jest miasto – jego faktury, struktury, kolory, bryły. Miasto jest interesującym tematem, ponieważ spośród mnogości bodźców, jakich nam dostarcza, mogę sama wybrać te, które są dla mnie inspirujące i przekształcić je na własny sposób – mówi artystka. Obrazy, przedstawione na wystawie, pokazują zarówno dążenie artystki do syntezy świata otaczającego, jak i chęć destrukcji i przekształcenia formy.

Oprócz malarstwa, na wystawie będą przedstawione również trzy prace rysunkowe artystki, które pokazują kobiety w różnych etapach życia. Prace te nie przedstawiają żadnej konkretnej osoby, lecz są obrazami ciała uniwersalnego, które linią i plamą rysuje moje wyobrażenie – opowiada Anna Sikora. Rysunki różnią się upozowaniem, kolorystyką, charakterem, ale łączy je niezwykła fakturowość ciał przedstawionych kobiet.

Anna Sikora
Wystawę będzie można oglądać od 26 czerwca do 20 lipca 2014 roku
Galeria Sztuki Współczesnej DNA we Wrocławiu

 

Dodaj komentarz