Warsztaty architektoniczne OSSA

Warsztaty architektoniczne OSSA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, to coroczna inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Tegoroczna letnia odsłona warsztatów odbędzie się w Szczecinie w dniach od 13 do 20 lipca.

Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury (źródło: materiały prasowe)

Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury (źródło: materiały prasowe)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury zostało powołane do życia przez studentów chcących zdobyć doświadczenie zawodowe i poszerzyć swoje horyzonty. Organizatorzy pierwszych warsztatów w 1997 roku zarazili swoją ideą kolejnych. Dzięki temu niezmiennie i z pełnym zaangażowaniem od 17 lat studenci architektury spotykają się na cyklicznych warsztatach, plenerach, konkursach i wycieczkach.

Fenomen i sukces warsztatów polega na ich oddolnej inicjatywie oraz wielkiej chęci rozwoju i nauki. Warsztaty OSSA są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury, których rozpiera potencjał, kreatywność i zapał do pracy. Warsztaty przyciągają uwagę całego świata architektury, a coraz częściej również sztuki i budownictwa.

W Szczecinie podczas letniej OSSY uczestnicy zmierzą się z entropią. Poszukają odpowiedzi na szereg pytań, które najczęściej stawiane są w świecie fizyki, a przecież bezpośrednio odnoszą się do problemów dzisiejszego społeczeństwa, a także architektury i urbanistyki:

  • Czy w chaosie można znaleźć rytm, klucz według którego pozornie nieskładne elementy zostały rozsypane?
  • Czy odwracając tę tendencję można stworzyć wzór tworzący układy zupełnie przypadkowe?
  • Czy gdy powtarza się proste zabiegi i proste czynności wielokrotnie w różnych kierunkach ich efekt zawsze będzie taki sam?
  • Czy i dlaczego istnieją czynniki powodujące wyjście układu uporządkowanego w stan chaosu?

Wykłady i wydarzenia odbędą się w nietypowych przestrzeniach. Będą to między innymi: Teatr Letni w Szczecinie im. Heleny Majdaniec, betonowiec na Jeziorze Dąbie, szczecińska Wenecja, nowa siedziba Filharmonii szczecińskiej, Centrom Dialogu Przełomy oraz Trafostacja.

Szczegółowy program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Letnia OSSA − Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury
Od 13 do 20 lipca 2014 roku
Szczecin

Dodaj komentarz