• 2014-06-17

Krótkie historie długiego czekania – spektakl interaktywny

21 czerwca na przystankach autobusowych w dzielnicy Targówek odbędzie się najnowszy spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa, Krótkie historie długiego czekania.

„Krótkie historie długiego czekania", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Krótkie historie długiego czekania", plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zapraszają publiczność na warszawski Targówek, aby wziąć udział w interaktywnym wydarzeniu – połączeniu spektaklu teatralnego i spaceru po dzielnicy.

W spektaklu wykorzystane zostaną prawdziwe historie, autorskie teksty i opowieści powstałe w wyniku improwizacji inspirowanych dramatem Trzy Siostry Antoniego Czechowa.

Historie uchodźców oraz wątki z Trzech sióstr Czechowa spotkają się w interaktywnym przedstawieniu fundacji Strefa WolnoSłowa na Targówku. Krótkie historie długiego czekania to opowieści o oczekiwaniu, tęsknocie i podróży rozgrywające się w przestrzeni przystanków autobusowych, tworzone przez uczestników wielokulturowych warsztatów Strefy WolnoSłowej – migrantów, uchodźców oraz seniorów z dzielnicy Targówek.

Publiczność zaproszona zostanie do udziału w swoistej podróży-układance. Jej kolejne elementy będą składały się na refleksję nad oczekiwaniem, nad sensem czekania, jak również na opowieść o biurokracji, o uzależnieniu ludzkiego losu od kawałka papieru.

Spektakl Krótkie historie długiego czekania
21 czerwca 2014 roku, godz. 17.00
Strefa WolnoSłowa
Warszawa – Targówek

Dodaj komentarz