Konkurs na najlepsze tłumaczenie opowiadania

31 lipca upływa termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs na najlepsze tłumaczenie opowiadania odbywający się w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, logo (źródło: materiały prasowe)

10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, logo (źródło: materiały prasowe)

Aż spośród sześciu opowiadań w różnych językach mogą wybierać uczestnicy tegorocznego otwartego konkursu na najlepsze tłumaczenie opowiadania 2014. Wśród wyznaczonych przez organizatora tekstów znalazły się opowiadania autorów piszących po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, islandzku, norwesku i koreańsku.

Aby otrzymać opowiadania w językach oryginalnych, należy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko tłumacza, oryginalny język przekładu) na adres konkurs@opowiadanie.org. Termin przesyłania gotowych tłumaczeń upływa 31 lipca.

Pula nagród w konkursie wynosi 3000 zł, w tym I nagroda to 1500 zł, II nagroda – 1000 zł, a zdobywca III miejsca otrzyma 500 zł. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie festiwalu.

Do udziału w konkursie zaprasza Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator jubileuszowego, 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się w dniach od 1 do 5 października 2014 roku we Wrocławiu. Tam też poznamy nazwiska laureatów.

10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
Od 1 do 5 października 2014 roku
Termin zgłaszania prac: 31 lipca 2014 roku
Wrocław

Komentarze (2) do artykułu “Konkurs na najlepsze tłumaczenie opowiadania”

  1. Tłumaczenie opowiadania to bardzo interesująca wprawka do tłumaczenia literatury. Przygotowanie tłumaczenia do poddania go konkursowej weryfikacji podnosi dodatkowo poprzeczkę, a równocześnie działa mobilizująco. Krótka forma pozwala na utrzymanie najwyższej koncentracji i uzyskanie pięknej i odczuwalnej spójności tekstu. Powodzenia wszystkim startującym, niech zwycięży najlepszy tłumacz.

  2. Zuzanba

    Jestem zainteresowana udzialem w konkursie. Gdzie moge sie zglosic?

Dodaj komentarz