Dom Artysty Plastyka ze spotkaniami tajlandzko-polskimi

Od 17 czerwca w Domu Artysty Plastyka w Warszawie będzie można oglądać wystawę malarstwa artystów z Tajlandii i Polski pt. Through each other’s eyes.

Wystawa „Through Each other's eyes”, DAP w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Through Each other's eyes”, DAP w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach wystawy zorganizowany zostanie jednodniowy plener malarski, podczas którego artyści tajscy przygotują prace, które będą oddawały ich wrażenia z pobytu w Polsce. Powstałe w ten sposób prace uzupełnią ekspozycję, na której obrazy wybitnych malarzy współczesnych z Tajlandii skonfrontowane zostaną z reprezentantami warszawskiego środowiska artystycznego.

W wystawie wezmą udział: Kamol Tassananchalee, Decha Warashoon, Jirawat Phirasant, Banlu Wiriyapornprapas, Chaivut Ruamrudeekool, Wattanachot Tungateja, Nukoon Panyadee (Tajlandia) oraz Edyta Dzierż, Jan Krusche, Jacek Maślankiewicz, Krzysztof Pająk, Andrzej Rysiński, Beata Tomczyk-Sokołowska, Krzysztof Wachowiak, Włodzimierz Warulik (Polska)

Wystawę poprzedzi wykład doktora Kamola Tassananchaleego pt.: Contemporary art now odbędzie się w Małej Aulii warszawskiej ASP 12 czerwca 2014 roku o godzinie 16.00. Wykład prowadzony będzie w jeżyku angielskim i będzie otwarty dla publiczności.

Dr Kamol Tassananchalee urodził się w Bangkoku w roku 1944. W 1997 r. otrzymał prestiżowe wyróżnienie Narodowego Artysty Tajlandii w dziedzinie sztuk wizualnych. Wyróżnienie to jest przyznawane co roku przez Ministerstwo Kultury Tajlandii. Obecnie dr Kamol Tassananchalee jest wykładowcą Uniwersytetu Kalifornijskiego w USA.

Jego kompozycje przekraczają malarstwo sensu stricto, powstają z użyciem takich materiałów jak patyki, żwir, piach, które układają się w naturalne tekstury, powstałe w wyniku fizycznych oddziaływań na powierzchnię płótna. Są nieoczekiwane, energetyczne i kontemplacyjne. Kompozycja zostaje zanegowana, powstaje z gotowych kształtów organizowanych w ramach płótna; w jego pracach doświadczyć można wymiaru wzmożonej świadomości, przekształcenia materii fizycznej i interakcji poprzez tekstury.

Wystawa organizowana jest przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków przy współpracy z Ambasadą Tajlandii w Polsce.

Through each other’s eyes
Wystawa malarstwa artystów z Tajlandii i Polski
Wernisaż: 17 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 30 czerwca 2014 roku
Dom Artysty Plastyka
ul. Mazowiecka 11A
Warszawa

Dodaj komentarz