• 2014-06-16

Na zawsze Twoja w kinach od sierpnia

8 sierpnia w polskich kinach pojawi się Na zawsze Twoja – najnowszy obraz wielokrotnie nagradzanego reżysera Patrice’a Leconte. W rolach głównych wystąpią Alan Rickman, Rebecca Hall oraz Richard Madden.

„Na zawsze Twoja”, reżyseria Patrice Leconte (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Na zawsze Twoja”, reżyseria Patrice Leconte (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki. Kiedy poznaje jego piękną żonę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, ze zrozumiałych względów ukrywając uczucia przed pracodawcą. Kobieta na pozór nie odwzajemnia jego miłości. Wszystko zmienia się, kiedy właściciel fabryki postanawia wysłać bohatera na inspekcję posiadłości w Meksyku. Wieść o przymusowej rozłące zmusza piękną żonę do wyznania prawdziwych uczuć. Składa obietnicę, że będzie czekała na ukochanego, kiedy ten po dwóch latach wróci do niej z wyprawy na odległy kontynent. Jednak wkrótce wybucha I wojna światowa i zakochani zobaczą się dopiero po 8 latach. Czy obietnica może przetrwać tak ciężką próbę czasu?

Patrice Leconte to wybitny francuski reżyser, autor takich obrazów jak Dziewczyna na moście, Pan Hire czy Mąż fryzjerki oraz zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Cezara i BAFTY za film Śmieszność. Wspólnie z producentami filmów Coco Chanel, Mr. Nobody i 8 kobiet stworzył swój najnowszy film pt.: Na zawsze twoja (ang. A promise). Jedną z głównych ról zagrał zdobywca Złotego Globu – Alan Rickman, którego widzowie doskonale znają z kreacji Severusa Snape’a w Harrym Potterze, czy z występu w popularnym To właśnie miłość. W postać jego filmowej żony wcieliła się gwiazda filmu Woody’ego Allena Vicky Cristina Barcelona – Rebecca Hall. Aktorka ma na swoim koncie również udział w takich produkcjach jak Prestiż Christophera Nolana, Miasto złodziei Bena Afflecka, Frost/Nixon Rona Howarda czy ostatniej części Iron Man. W najnowszym dziele Patrice’a Leconte o serce pięknej mężatki walczył będzie Richard Madden – odtwórca roli Robba Starka w serialu HBO Gra o tron. Scenariusz do filmu Na zawsze Twoja powstał na podstawie prozy Stefana Zweiga.

Na zawsze Twoja / A promise
W kinach od 8 sierpnia 2014 roku
Reżyseria: Patrice Leconte
Scenariusz: Patrice Leconte, Jérôme Tonnerre
Obsada: Alan Rickman, Rebecca Hall, Richard Madden
Dystrybucja w Polsce: Kino Świat

Dodaj komentarz