• 2014-06-16

Ladies’ Jazz Festival 2014

11 lipca rozpocznie się kolejny Ladies’ Jazz Festival, jedyny festiwal jazzowy w całości poświęcony damom jazzu, który w tym roku potrwa aż dziewięć dni w Gdyni.

Banda Magda (źródło: mat. prasowe)

Banda Magda (źródło: mat. prasowe)

Od 11 do 19 lipca włącznie Miasto Gdynia, jego sale koncertowe, przestrzeń publiczna, a i (po raz pierwszy w historii Festiwalu) Filharmonia Kaszubska w Wejherowie będą rozbrzmiewać fenomenalną, kobiecą muzyką jazzową na najwyższym światowym poziomie!

Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznej edycji Ladies’ Jazz Festival jawi się młodziutka Kanadyjka o nieprzypadkowo znajomo brzmiącym nazwisku, na którego brzmienie oszalał cały wszechświat, Nikki Yanofsky. W wieku 12 zaledwie lat jako najmłodszy wykonawca zdominowała Montreal Internationa Jazz Festival, dwa lata temu szwajcarskie Montreau. W tym roku wydaje swoją drugą, pełną płytę, a w Europie wystąpi tylko dwa razy w tym sezonie.

Nie mniej gorąco może być na wejherowskim koncercie, znów jakby trochę znajomo brzmiącego zespołu, Banda Magda, prowadzonego przez zamieszkałą w NYC gorącą Greczynkę Magdę Giannikou. Ta obdarzona niemal artystycznym ADHD i zaraźliwym poczuciem humoru dziewczyna przeniesie słuchaczy w świat francuskiej piosenki, filmów Felliniego, argentyńskiego tanga i brazylijskiej bossy.

Program koncertów:

11 lipca – Monsieru Perine, Hanna Woźniak
12 lipca – Monika Borzym, Saksofonarium
13 lipca – Banda Magda
15 lipca – Agnieszka Maciaszczyk
17 lipca – Nikki Yanofsky
18 lipca – Krystyna Stańko i Jej Jobim, Karolina Śleziak
19 lipca – Bardotka Trio

Ladies’ Jazz Festival
od 11 do 19 lipca 2014 roku
Gdynia

Dodaj komentarz