• 2014-06-14

39. Festiwal Filmowy w Gdyni: wyłoniono zespół selekcyjny

Rada Programowa 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni podjęła decyzję o powołaniu Zespołu Selekcyjnego 39. FFG. Wybór ten został potwierdzony przez Komitet Organizacyjny na posiedzeniu w dniu 12 czerwca 2014 roku.

39. Festiwal Filmowy w Gdyni, fot. k. Mystkowski / KFP (źródło: materiały prasowe)

39. Festiwal Filmowy w Gdyni, fot. k. Mystkowski / KFP (źródło: materiały prasowe)

W składzie Zespołu znaleźli się:

  • Andrzej Jakimowski,
  • Katarzyna Klimkiewicz,
  • Ryszard Lenczewski,
  • Juliusz Machulski,
  • Janusz Zaorski.

Zespół wyłoniony został przez członków Rady Programowej drogą głosowania.

Zadania Zespołu zostały ujęte w paragrafie 6. regulaminu Festiwalu. Według jego brzmienia, dyrektor artystyczny w porozumieniu z Zespołem Selekcyjnym proponuje listę filmów do Konkursu Głównego i do Konkursu Młodego Kina, a także skład obydwu jury: Konkursu Głównego i Konkursu Młodego Kina. Wszystkie decyzje dyrektora i Zespołu Selekcyjnego są następnie zatwierdzane przez Komitet Organizacyjny.

Wiadomość o składzie Zespołu Selekcyjnego przyjąłem z prawdziwą radością. Trudno by było wymarzyć sobie, jako dyrektorowi artystycznemu, grono ludzi bardziej różnorodnych pod względem upodobań, gustów, a nawet przynależności pokoleniowej. Myślę, że rozmowa w tym gronie będzie przyjemnością, a wszelkie różnice opinii, jakie powstaną między nami, przełożą się na bogactwo konkursowej oferty Festiwalu Filmowego w Gdyni.

– Michał Oleszczyk

39. Festiwal Filmowy w Gdyni potrwa od 15 do 20 września. Organizatorami imprezy są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdynia.

39. Festiwal Filmowy w Gdyni
Od 15 do 20 września 2014 roku
Gdynia

Dodaj komentarz