4. TIFF Festival w 24h – zgłoszenia do Debiutów

Do 3 lipca są przyjmowane zgłoszenia do sekcji Debiuty 2014 czwartego międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF.

4. TIFF Festival, „24Hours of Photography”, sekcja Debiuty 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. TIFF Festival, „24Hours of Photography”, sekcja Debiuty 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sekcja Debiuty jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu, międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF. Ma ona formułę konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych. Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów – słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia.

Formuła tegorocznej, czwartej już edycji TIFF Festival // 24Hours of Photography będzie miała charakter eksperymentu, w ramach którego wszystkie wydarzenia odbędą się w przeciągu 24 godzin. Co można potraktować jako symboliczne odniesienie do jednej z ważniejszych dla fotografii kategorii – czasu, który może stać się inspiracją, jak i punktem wyjścia do rozważań czysto artystycznych.

W ramach sekcji Debiuty wyłonionych zostanie trzech laureatów, a zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w przestrzeniach ekspozycyjnych dwóch wrocławskich galerii: Shopiq oraz Mieszkaniu Gepperta. Nadesłane prace będą oceniane przez jury, w którego składzie zasiądą kuratorzy wrocławskich galerii oraz Dyrektor TIFF Festival.

4. TIFF Festival – zgłoszenia do sekcji Debiuty 2014
Zgłoszenia są przyjmowane do 3 lipca 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz