Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design

Rusza kolejna edycja Festiwalu Sztuki Miejskiej Traffic Design. Odbędzie się on w Gdyni pomiędzy 9 a 28 czerwca.

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku w przestrzeń miasta organizatorzy wchodzą z nowymi pracami stworzonymi przez polskich i zagranicznych artystów oraz z szeregiem okołofestiwalowych, nie tylko street artowych, aktywności. Nowe prace zostaną wykonane przez artystów m.in. z Argentyny, Włoch, Francji i Ukrainy. Ponownie pojawi się znany z wystawy w tuBazie SC Szyman, tym razem w dużym outdoorowym formacie. Wraca także Vera King, która wcześniejsze gdyńskie prace stworzyła w przejściu na stacji kolejki Grabówek SKM. Czwarta edycja Festiwalu to kolejna szansa, by zobaczyć muralizm w niespodziewanym wydaniu, prace wykonane w zaskakujących technikach, wychodzące w przestrzeń publiczną i korespondujące z zastaną architekturą i atmosferą miasta.

  • Redłowo SKM

Organizatorzy postanowili także wrócić do genezy ich działań – w przestrzeń stacji SKM. Tym razem jednak odkrywają oni nowe możliwości wprowadzania sztuki na perony. Redłowo SKM zyska nowy wizerunek, nie tylko dzięki muralom, jak dotychczas, ale także dzięki instalacjom artystycznym oraz szeroko zakrojonym działaniom miejskich designerów. Projekt realizowany we współpracy z architektem Filipem Kozarskim.

  • Szyldy

Akcję re:designu miejskich szyldów rozpoczęły warsztaty zrealizowane we współpracy z Centrum Designu Gdynia i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Kolejnym etapem, będzie zmiana trzech wybranych przez projektantów identyfikacji miejskich przedsiębiorców. Wybrane szyldy zostaną od początku zaprojektowane i wykonane w trakcie Festiwalu.

  • Tajemnicze miejsce

W ramach działań, które realizują organizatorzy w mieście odkrywane są także miejsca zapomniane, albo takie których dawna funkcja nie zachęcała do odwiedzin. Organizatorzy postanowili pokazać je mieszkańcom-uczestnikom Festiwalu. Jednak dotarcie do tych miejsc nie będzie oczywiste. Wskazówki będziemy umieszczać w mediach społecznościowych, do celu trafią ci, którzy znają kilka miejskich legend i są gotowi na ekscytujące poszukiwania.

  • Street art pod skórą

Jak twierdzą od wielu lat organizatorzy – malowanie murali ma coś wspólnego z tatuowaniem. 22 czerwca odbędzie się wydarzenie, które jeszcze bardziej zbliży te dwie formy wyrazu. Festiwalowi goście oraz krajowi twórcy sztuki miejskiej i grafiki stworzą kilka projektów tatuaży, które uczestnicy tattoo eventu będą mogli nanieść na skórę. W projekt zaangażowani są twórcy street artu i profesjonalni tatuatorzy.

Festiwal Sztuki Miejskiej Traffic Design
Festiwal będzie mieć miejsce od 9 do 28 czerwca 2014 roku
Gdynia

Dodaj komentarz