Anja Klabunde o pierwszej damie Trzeciej Rzeszy

10 czerwca nakładem Wydawnictwa Prószyński Media ukazała się książka Anji Klabunde pt. Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy.

„Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy”, Prószyński Media, okładka (źródło: materiały prasowe organzatora)

„Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy”, Prószyński Media, okładka (źródło: materiały prasowe organzatora)

Kobiety niezwykle rzadko pojawiają się w literaturze na temat nazizmu. Książka Anji Klabunde jest tym cenniejsza, że opisuje losy wyjątkowej postaci – Magdy Goebbels, najbardziej wpływowej kobiety Trzeciej Rzeszy.

Fanatyczna, bezwzględna, bez reszty oddana wierze w Adolfa Hitlera i narodowy socjalizm, żona jednego z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi w hitlerowskich Niemczech, Josepha Goebbelsa, pełniąca funkcję pierwszej damy nazistowskich Niemiec, Magda Goebbels była osobą naznaczoną sprzecznościami pozornie nie do pogodzenia. W jaki sposób zagorzała zwolenniczka syjonizmu zmieniła się w ikonę niemieckiego faszyzmu i antysemitkę, a matka sześciorga dzieci w morderczynię? Precyzyjne informacje zebrane przez Anję Klabunde opisują los, w którym można odnaleźć namiętności i katastrofy decydującej fazy przełomu dwudziestego stulecia posunięte do skrajności.

Anja Klabunde (ur. 1945) – absolwentka germanistyki i historii sztuki. Niezależna autorka i publicystka, której specjalnością są tematy z zakresu historii współczesnej. Od 1980 r. mieszka w Paryżu.

Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy
Premiera: 10 czerwca 2014 roku
Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7839-783-0
Data wydania: 10 czerwca 2014 roku
Format: 150 mm x 211 mm
Liczba stron: 392
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Monika Kilis
Wydawnictwo Prószyński Media

Dodaj komentarz