Wojciech Jagielski o Trębaczu z Tembisy w Krakowie

16 czerwca w Willi Decjusza w Krakowie odbędzie się Salon Literacki z Wojciechem Jagielskim zatytułowane Gorycz Afryki. W czasie spotkania opowie o swojej ostatniej książce pt. Trębacz z Tembisy.

Wojciech Jagielski, „Gorycz Afryki”, Salon Literacki, Willa Decjusza w Krakowie, plakat (źródlo: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Jagielski, „Gorycz Afryki”, Salon Literacki, Willa Decjusza w Krakowie, plakat (źródlo: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Jagielski – ur. 1960, dziennikarz i reporter, absolwent dziennikarstwa (UW). Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 roku pracuje w Gazecie Wyborczej. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował cztery książki: Dobre miejsce do umierania (1994), Modlitwa o deszcz (2002, nominowana do nagrody literackiej Nike, Nagroda im. ks. J. Tischnera), Wieże z kamienia (2004) oraz Nocni wędrowcy (2009). Otrzymał m.in. nagrody: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1995, tzw. polski Pulitzer), im. Dariusza Fikusa (2002) oraz złotą odznakę Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej (2005).

Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą. Jego ostatni książka pt. Trębacz z Tembisy to z jednej strony opowieścią o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli − trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.

Gorycz Afryki – spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Spotkanie odbędzie się 16 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00
Willa Decjusza w Krakowie

Dodaj komentarz