Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa

Rusza VII edycja konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską.

„Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” (źródło: materiały prasowe)

„Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” (źródło: materiały prasowe)

Jest o co walczyć – nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: za scenariusz dokumentalny laureat Konkursu otrzyma 20 000 zł. z budżetu Województwa Małopolskiego, w kategorii filmów fabularnych przewidziano trzy nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce – 40 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, drugie – 30 000 zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i trzecie – 15 000 zł z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Warunkiem zgłoszenia tekstu do Konkursu jest związek z Małopolską poprzez tematykę scenariusza, twórcę, a przede wszystkim miejsce realizacji filmu.

Wzorem lat ubiegłych scenariusze przyjmuje sekretariat TVP Kraków. Do 31 sierpnia można przesyłać scenariusze dokumentalne. Na napisanie fabuły twórcy mają dłuższy czas o miesiąc, do 30 września – decyduje data stempla pocztowego. Następnie teksty oceni Komisja Selekcyjna, która wybierze najlepsze dla Jurorów Konkursu. Uroczysta gala, na której zostaną ogłoszeni laureaci wybrani przez Jury w składzie: Feliks Falk, Artur Więcek Baron, Marta Węgiel i Łukasz Maciejewski, odbędzie się w grudniu w Krakowie.

Realizacja Konkursu współorganizowanego przez Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, TVP Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe przyczynić się ma do promocji regionu, uaktywnienia środowisk twórczych oraz docenienia i nagrodzenia oryginalnego, filmowego sposobu widzenia Małopolski – ludzi, miejsc i opowieści.

Udział w Konkursie, to nie tylko wysokie nagrody finansowe, ale znaczne szanse, aby scenariusz trafił na ekrany. W kinach z początkiem 2015 roku można będzie zobaczyć już pierwsze rezultaty Konkursu. Na ekrany wejdzie Czerwony Pająk, film w reżyserii Marcina Koszałki oparty o scenariusz pt. Lolo laureatki Konkursu z 2009 roku, Marty Schreder. Zbliża się także premiera Córeczki tatusia według scenariusza Tomasza Kamińskiego, laureata III edycji Konkursu w 2010 roku.

Szczegółowe zasady konkursu oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie konkursu.

Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa
Termin nadsyłania scenariuszy dokumentalnych: 31 sierpnia 2014 roku
Termin nadsyłania scenariuszy fabularnych: 20 września 2014 roku
TVP Kraków

Dodaj komentarz