• 2014-06-13

Apostoł | Pełnometrażowa animacja lalkowa

17 czerwca o godzinie 18.30 w katowickim Kinie Kosmos odbędzie się pokaz pierwszej pełnometrażowej animacji lalkowej wyprodukowanej w Europie. Apostoł Fernando Cortizo to niezwykła mieszanka filmowych i kulturowych konwencji, łącząca kino grozy, fantastykę i czarną komedię.

„Apostoł" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Apostoł" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kryminalno-surrealistyczna intryga wiedzie publiczność od murów więzienia po tajemnicze i mroczne miasteczko z mrożącym krew w żyłach sekretem skrywanym przez jego mieszkańców.

Główny bohater wikła się w wydarzenia wzorowane na legendach i zabobonach, a napięcie rośnie, upodabniając Apostoła do thrillera z fantastycznymi odniesieniami w tle. Ale oprócz historii o chciwości, ludzkiej naturze, religii i przesądach, film Cortiza to przede wszystkim piękna oprawa audiowizualna: dopracowane szczegóły, mroczna kolorystyka, charakterystyczne postaci o satyrycznym rysie i zapadająca w ucho muzyka uznanego kompozytora Philipa Glassa.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Ewa Drab – filmoznawczyni, tłumaczka i dziennikarka filmowa pisująca m.in. dla Stopklatki. Organizatorami pokazu są Ars Independent Festival oraz Klub Filmowy Ambasada.

Pokaz animacji Apostoł
17 czerwca 2014 r., godz. 18.30
Kino Kosmos
Katowice

Dodaj komentarz