• 2014-06-12

Kawa, chleb i ser

13 i 14 czerwca w Teatrze Gdynia Główna wystawiony zostanie spektakl Kawa, chleb i ser według Menueta Louisa Paula Boona.

„Kawa, chleb i ser", fot. Marzena Chojnowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kawa, chleb i ser", fot. Marzena Chojnowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trzy osoby. Trzy narracje. Trzy różne punkty widzenia. Kawa. Chleb. I ser. Ta sama rzeczywistość, a w niej pozornie bliskie sobie osoby. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary.

Premiera spektaklu miała miejsce w czerwcu 2013 roku. Teraz Teatr Gdynia Główna prezentuje widzom Kawę, chleb i ser w nowej odsłonie zainspirowanej przestrzenią podziemi TGG.

Niewesoła konkluzja rozpadu więzi i kryzysu wartości w rodzinie – jeśli się o nią w porę wystarczająco mocno nie zadba – odmalowana została bardzo dobrze przez trzyosobowy zespół aktorów pracujący pod okiem reżyserki Ewy Ignaczak. Reżyserka w swoim stylu, konsekwentnie prowadzi aktorów, dając najwięcej przestrzeni Idzie Bocian, która świetnie się sprawdza jako bogobojna, pruderyjna, ale pełna temperamentu Żona.

Łukasz Rudziński

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
Asystent reżysera: Marzena Chojnowska
Obsada: Ida Bocian, Piotr Misztela, Sandra Szwarc – Teatr Stajnia Pegaza

Spektakl Kawa, chleb i ser
13 i 14 czerwca 2014 roku, godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna
Gdynia

Dodaj komentarz