• 2014-06-11

Warsztaty projektowania butów w Institute of Design Kielce

Od 22 do 26 sierpnia w Institute of Design Kielce potrwają warsztaty profesjonalnego projektowania i robienia butów, które poprowadzi Piniak. Organizatorem zajęć są Własnoręczni_SelfMade w ramach Craft IDea.

Warsztaty projektowania butów, plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty projektowania butów, plakat (źródło: materiały prasowe)

Podczas kilkudniowych, bezpłatnych warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość wykonania butów na własną miarę, czyli dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z tradycyjną technologią tworzenia obuwia. Warsztaty poszerzą również wiedzę uczestników na temat historii, rodzajów i funkcjonalności butów, skóry i rzemiosł z nią związanych. Pracownie IDK zamienią się na chwilę w warsztaty szewskie.

Będą to zajęcia kameralne, dla 7 uczestników wybranych przez prowadzącego projektanta na podstawie ankiety. Ankieta do pobrania na stronie organizatora.

Zgłoszenia można nasyłać do końca czerwca. Wybór uczestników nastąpi dokładnie 1 lipca i dokona go Piniak. Warsztaty odbędą się w dniach od 22 do 26 sierpnia w IDK.

Przemysław Piniak to projektant ręcznie szytego obuwia, laureat licznych nagród i publikacji (Wysokie Obcasy, Art.&Bosiness, Label Magazine, Acivist, Viva moda). Jego projekty łączą tradycję z nowoczesnością wyrastając z klasycznych obrazów, trzewików, pantofli, butów noszonych na wielkopańskich dworach. Projekty Piniaka bywają awangardowe, ale powstają na najbardziej tradycyjnym szewskim kopycie.

Warsztaty projektowania butów, ulotka (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty projektowania butów, ulotka (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty projektowania i robienia butów
Od 22 do 26 sierpnia 2014 roku
Institute of Design Kielce
ul Zamkowa 3

Dodaj komentarz