Screen and Sound Fest: pokaż jak widzisz muzykę

19 maja wystartował międzynarodowy otwarty konkurs na wizualizację filmową utworów muzycznych, odbywający się w ramach II edycji Festiwalu Screen and Sound Fest − Let’s see the music.

„Screen and Sound Fest”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Screen and Sound Fest”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Na stronie www.screenandsound.pl zainteresowani twórcy mogą zarejestrować swój udział w konkursie oraz pobierać kompozycje Abla Korzeniowskiego, Michała Lorenca, Adriana Konarskiego, Piotra Mossa, Adama Sztaby oraz Janusza Bieleckiego, które stanowią kanwę tegorocznego konkursu.

Festiwal Screen and Sound Fest − Let’s see the music, którego pierwsza edycja odbyła się w marcu 2013 roku, stworzył platformę integrującą wyobraźnię wizualną artystów ze światem muzyki symfonicznej. To niezwykłe połączenie świata obrazu oraz dźwięku dokonało się w formule konkursu festiwalowego o międzynarodowym zasięgu i z udziałem Jury − znakomitości najwyższego formatu, jurorami pierwszej edycji byli: William Goldstein, Zygmunt Konieczny, prof. Jerzy Kucia, Balbina Bruszewska, Krzysztof Garbaczewski.

Na festiwalowy konkurs nadesłano prawie 160 różnorodnych prac, które reprezentowały bardzo wysoki poziom. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane publiczności. Podczas Gali finałowej Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka wykonała na żywo kompozycje, do których stworzono najlepsze wizualizacje.

Kolejna edycja festiwalu stawia przed twórcami nowe wyzwania. Wśród utworów, do których należy przygotować swoje wizualizacje, dominują dzieła kompozytorów związanych z obrazami filmowymi. Co ważne część zaproszonych do współpracy autorów muzyki sama, po zapoznaniu się z regułami konkursu, zdecydowała, które z utworów ze swego dorobku zostaną włączone do projektu.

Przed uczestnikami konkursu nie lada wyzwania – zmierzenie się z kompozycjami twórców, którzy znakomicie odnajdują się w muzyce filmowej.

Organizatorzy czekają na prace do 15 sierpnia, finał konkursu odbędzie się w październiku, a walczyć można o nagrody finansowe, których pula wyniesie 40 000 zł. Nowa edycja festiwalu przewiduje zmiany regulaminowe. Nadesłane wizualizacje będą podzielone na trzy kategorie: animacja i film oraz Super Kreator, dodatkowo odbędzie się konkurs dla widzów, którzy ocenią filmy w internecie.

W Jury konkursu zasiądą wybitni specjaliści, cieszący się międzynarodowym uznaniem: Zygmunt Konieczny, ceniony kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, Marcin Koszałka, operator i reżyser filmowy, Jerzy Kucia, profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, oraz Mikołaj Valencia, specjalista efektów wizualnych.

Unikalna formuła i międzynarodowy charakter festiwalu sprawiają, że projekt Fundacji Bielecki Art Screen & Sound Fest − Let’s see the music, pretenduje do tego, by stać się jednym z ważniejszych wydarzeń muzyczno-filmowych w kraju i za granicą.

Konkurs Screen & Sound Fest − Let’s see the music
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 15 sierpnia 2014 roku
Fundacja Bielecki Art

Dodaj komentarz