• 2014-06-11

Robaczki z Zaginionej Doliny w Kinie Pod Baranami

W sobotę, 14 czerwca o godz. 10.00 Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz specjalny kinowej wersji francuskiego serialu o perypetiach łąkowych owadów, który odniósł ogromny sukces na świecie.

„Robaczki z Zaginionej Doliny” reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud (źródło: materiały prasowe)

„Robaczki z Zaginionej Doliny” reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud (źródło: materiały prasowe)

Robaczki z Zaginionej Doliny to niezwykła, uniwersalna animacja, pozbawiona dialogów, będąca zgrabnym połączeniem filmu przygodowego i przyrodniczego. Film zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej (bez dialogów).

W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb – pudełko pełne kostek cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed Czerwonymi łakomczuchami. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

Robaczki z Zaginionej Doliny to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików, kierowanych przez pomysłodawców serii − Thomasa Szabo i Hélene Giraud − urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji i niespotykaną jakością trójwymiarowej animacji. Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że to swoiste, komediowe skrzyżowanie Mikrokosmosu i Avatara z miejsca pokochają widzowie w wieku od lat 5 do 105.

Robaczki z Zaginionej Doliny
Reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud
14 czerwca 2014 roku, godz. 10.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz