Park(ing) Day 2014 w Poznaniu

Malta Festival Poznań oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu zapraszają na jednodniowe warsztaty projektowe Park(ing) Day. Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca, o godzinie 18.00.

Park(ing) Day 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Park(ing) Day 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Park(ing) Day odbywa się co roku w trzeci piątek września, kiedy mieszkańcy miast na całym świecie przekształcają miejsca parkingowe w przestrzeń przyjazną człowiekowi. Ta pacyfistyczna manifestacja ma pokazywać, że w przestrzeni publicznej najważniejsi są ludzie. Już po raz drugi Generator Malta włącza się w akcję. W tym roku projekt zagospodarowania przestrzeni powstanie w wyniku interdyscyplinarnych warsztatów prowadzonych przez pięć pracowni architektonicznych: Front Architects, Ultra Architects, Trabendo., UGO architecture, Atelier Starzak Strebicki i Paweł Grobelny. Jeden z pomysłów, wybrany przez profesjonalne jury, zostanie zrealizowany.

Organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach: architektów, architektów krajobrazu, ogrodników, artystów, studentów architektury i kierunków projektowych – wszystkich zainteresowanych tworzeniem przyjaznej mieszkańcom przestrzeni publicznej.

Zapisy trwają do 15 czerwca, kończą się o godzinie 18.00. W zgłoszeniu należy zamieścić następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, kierunek studiów, rok studiów, portfolio (maksymalnie 5 MB) , studenci kierunków humanistycznych – maksymalnie 1 strona A4 o roli przestrzeni publicznej w mieście – dowolną techniką.

Terminy:

  • Do 15 czerwca 2014 roku, godzina 18.00 – zapisy na warsztaty
  • 24 czerwca 2014 roku, godziny od 10.00 do 18.00 – warsztaty projektowe na Placu Wolności w Poznaniu
  • 25 czerwca 2014 roku, godzina 12.00 – prezentacja projektów przez grupy, obrady jury, wyniki
  • wrzesień 2014 – realizacja zwycięskiej koncepcji

W galerii zdjęcia realizacji z zeszłego roku – projekt: PIKNIK-BAR czyli miejskie śniadanie na trawie, autorstwa Katarzyny Zaręby.

Park(ing) Day, jednodniowe warsztaty projektowe oraz konkurs architektoniczny
Zapisy: do 15 czerwca 2014 roku, godzina 18.00
Warsztaty: 24 i 25 czerwca 2014 roku
W ramach Malta Festival Poznań
Poznań

Dodaj komentarz