Kawiarnia krytyczna – konkursy fotograficzne

12 czerwca w Pauza In Garden Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona cyklu pt. Kawiarnia krytyczna – konkursy fotograficzne w ramach której odbędzie się dyskusja z udziałem Iwony Kubicy, Anny Osetek, Aleksandra Włodyki i Izy Zdziebko.

Fot. Anna Osetek, cykl „Dlaczego” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Anna Osetek, cykl „Dlaczego” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kolejnej odsłonie cyklu Kawiarnia krytyczna zostanie przeprowadzona rozmowa o konkursach fotograficznych, ich pojawieniu się i funkcji na współczesnej scenie fotograficznej.  Wraz z zaproszonymi gośćmi będzie można przyjrzeć się bliżej samej formule konkursu fotograficznego, jako próbie poszukiwania nowych trendów i zjawisk.

W dyskusji wezmą udział zarówno organizatorzy, jurorzy, jak i finaliści konkursów:

  • Aleksander Włodyka – koordynator Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.
  • Iza Zdziebko i Iwona Kubica – inicjatorki Stowarzyszenia FotoBzik w ramach, której realizowany jest konkurs Projekt Przetwórnia.
  • Anna Osetek – laureatka drugiej edycji Projektu Przetwórnia

 Prowadzenie: Piotr Sikora

Projekt Przetwórnia jest posiadającym nietypową formułę konkursem fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik. Co roku do projektu zapraszany jest autorytet w zakresie fotografii, który pełni rolę jurora konkursu. Po zaprezentowaniu wszystkich finałowych prac, juror ogłasza trójkę zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymują możliwość ekspozycji zwycięskich zdjęć w renomowanej galerii oraz publikację w katalogu. Dotychczas rolę ekspertów Projektu Przetwórnia pełnili Tomasz Gudzowaty oraz Jacek Poremba.

Sekcja ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie – konkurs opiera się na otwartej formule 4 teamów kuratorskich, które dokonują selekcji 8 finalistów. Nagrodą jest wystawa indywidualna podczas corocznej edycji Miesiąca Fotografii. Wybierani pośród artystów, kuratorów i krytyków jurorzy konkursu współpracują przy przygotowaniu ekspozycji będących często pierwszymi profesjonalnymi pokazami laureatów. Konkurs realizowany jest od 6 lat.

Kawiarnia Krytyczna to cykliczne spotkania z krytykami i twórcami wszystkich dziedzin sztuki otwierające dyskusję na temat istotnej roli widza w kształtowaniu znaczenia dzieła. Opuszczając hermetyczne dywagacje, chcemy wyjść naprzeciw krytyce żywej i otwartej. Spotkania z dziennikarzami i krytykami dedykowane będą zarówno praktykom, jak i teoretykom sztuki. Kolejne odsłony cyklu odbywać się będą w nieformalnej atmosferze kawiarni Pauza In Garden Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Kawiarnia krytyczna – konkursy fotograficzna
Dyskusja odbędzie się 12 czerwca 2014 roku o godzinie 20.00
Małopolski Ogród Sztuki, Pauza In Garden
Kraków

Dodaj komentarz